BBC iPlayer blokuje UK VPN

bbc iplayer vpnZ przykrością informujemy, że doniesienia serwisu TorrentFreak z ostatnich dni dosięgnęły także usługę HideIPVPN i nasze serwery UK VPN. Sytuacja nie jest jednak aż tak zła jak mogłoby się to wydawać. Będziemy Was informować o wszelkich zmianach na bieżąco. Oto co wiemy i jak sytuacja przedstawia się w tym momencie.

BBC aktywnie zwalcza serwery UK VPN

Nie jest to żadna nowość, bo do podobnych sytuacji dochodziło także wcześniej. BBC nie jest tez oczywiście jedyna usługą, która od czasu do czasu dokonuje takich pokazowych akcji przeciwko dostawcom VPN. W przeszłości HULU, Netflix czy Crackle także co jakiś czas pokazywały, że dbają o regionalne prawa do dystrybucji treści i blokowały serwery VPN różnych dostawców. Zwykle akcje takie wyglądają troszkę jak zabawa w kotka i myszkę. Dostawca treści blokuje adres IP serwera VPN, dostawca usług VPN zmienia adres IP swojego serwera i wszystko wraca do normy. Czasem tego typu zmiany adresów odbywają się kilkakrotnie po czym zwykle dostawca treści zajmuje się naprawdę ważnymi rzeczami. Należy przypuszczać, że tym razem będzie podobnie.

BBC UK VPN  – które serwery (chwilowo) nie działają

HideIPVPN zawsze dokłada wszelkich starań by wszystkie serwery oferowały Wam pełen dostęp do wszystkich usług. Prosimy Was bardzo o wyrozumiałość. W sytuacjach takich jak obecnie mogą wystąpić pewne niedogodności za co Was serdecznie przepraszamy. Dokładamy wszelkich starań by wszystkie serwery UK VPN zapewniały działanie BBC iPlayer. W obecnej chwili tylko 2 serwery – UK VPN 3 i UK VPN 7 – zostały zablokowane przez BBC. Gdy tylko uda nam się zmienić tę sytuację damy Wam znać. Wszystkie pozostałe serwery UK VPN a także Smart DNS zapewniają nieskrepowany dostęp do usług BBC. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów prosimy o kontakt z nami.

Ci z Was, którzy nie są klientami HideIPVPN mogą też w każdej chwili  (za darmo i bez zobowiązań) przetestować nasze usługi VPN i Smart DNS do czego serdecznie zapraszamy!

TESTUJ VPN

TESTUJ SMART DNS