VPN do gier online – przydatny?

VPN do gierVPN w grach online??? Ale po co to??? Przecież VPN spowalnia łącze internetowe! Po co gracz ma ukrywać adres IP? To jakaś herezja! Cóż… oczywiście jak to w życiu nie zawsze potrzebujecie VPN w grach online, ale są sytuacje gdy to bardzo przydatna opcja.  A zatem dziś o VPN do gier.

Zanim będzie o VPN do gier online kilka słów o VPN ogólnie…

Jeśli często bywasz na naszej stronie i wiesz dokładnie czym jest VPN, przejdź dalej. Jeśli nie jesteś w 100% pewien, oto proste wyjaśnienie – po więcej szczegółów zapraszamy do działu Co to jest VPN?

VPN to zaszyfrowane połączenie między dwoma urządzeniami. W przypadku, który opisujemy to połączenie między Wam a naszym serwerem VPN. Połączenie internetowe – także VPN – przechodzi przez wiele różnych innych serwerów i sieci telekomunikacyjnych. Najpierw infrastruktura Waszego dostawcy internetu, potem kolejne, z którymi jest połączona. Po przez fakt, iż Wasze dane są bardzo mocno zaszyfrowane i wszystkie biegną wyłącznie do i z jednego punktu, serwer VPN, połączenie VPN jest w stanie:

  • ukryć rodzaj przesyłanych danych – nie wiadomo czy to fragmenty strony  internetowej, film z Netflixa – jak oglądać Netflix USA w Polsce, pliki z sieci torrent czy rozmowa Skype
  • ukryć faktyczną zawartość danych – nie da się „ukraść” czy odczytać treści w połączeniu VPN
  • ukryć Wasz faktyczny cel – jeśli ktoś śledzi Wasz ruch sieciowy czy go monitoruje – np. dostawca internetu, który musi logować Wasze połączenie – będzie widział jedynie, że łączycie się z serwerem VPN
  • od drugiej strony, praktycznie nie da się łatwo ustalić użytkownika za serwerem VPN

VPN w grach online

Jakie ma to znaczenie w przypadku gier online i jak można wykorzystać VPN w grach online?

VPN do gier online – zastosowania

  1. Włącz VPN. Będziesz mieć pewność, że Twój dostawca internetu nie ogranicza Ci sztucznie przepustowości łącza – bandwidth throttling. Takie praktyki się zdarzały – nie tylko w stosunku do graczy – i zdarzać będą. Choć nie jestes wstanie udowodnić takich praktyk firmie d której kupujesz dostęp do internetu, to jeśli widzisz, że coś działa źle… warto włączyć VPN.
  2. Graj online w dowolnym regionie świata! Skoro VPN potrafi „zmienić” Twój adres IP, to serwery hostujące grę zobaczą własnie adres IP serwera VPN a nie Twój prawdziwy!
  3. Testuj wersje beta i uzyskaj szybszy dostęp do gier. Kraj w którym mieszkasz jest zawsze na końcu w dostępnie do testów i nowinek? Włącz VPN, i korzystaj z takiego regionu jakiego chcesz!
  4. Twój adres IP dostał bana? W czym problem!? Zmień adres IP korzystając z tunelu VPN.
  5. A może jesteś w pracy, w szkole, na uczelni, w hotelu? Chcesz pograć ale dostęp do części usług jest zablokowany albo nie ufasz bezpieczeństwu publicznej sieci WiFi. Włącz VPN. Wszelkie blokady przestana Cie obowiązywać a Ty i Twoje dane pozostaniecie bezpieczni!

To tylko kilka scenariuszy dla VPN do gier online…

Jeśli macie więcej pomysłów, jak jeszcze można zastosować VPN z korzyścią dla graczy, dajcie znać. A tymczasem tych z Was, którzy z naszego VPN jeszcze nie korzystali, serdecznie zapraszamy do testu. Sprawdźcie czy i jak VPN do gier sprawdza się w Waszych meczach grach i poza nimi. W przypadku pytań, jesteśmy do dyspozycji.

TESTUJ VPN ZA DARMO