Smart DNS wkrótce w HideIPVPN

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Na początku tego roku, na naszym angielskim blogu obiecywaliśmy duże zmiany w ofercie HideIPVPN. Obecnie możemy uchylić rąbka tajemnicy. Wszystkie pakiety VPN, dzięki którym możecie ukryć IP, odblokować dostęp do stron takich jak Netflix, Hulu, BBC iPlayer. Lub zachować pełną anonimowość w sieci (także korzystając z serwisów P2P i torrent), zostaną wzbogacone o usługę Smart DNS. 

Co to jest DNS

Najpierw klika słów o samym DNS, czym różni się od VPN i dlaczego zostaje wprowadzona. DNS (Domain Name System) to jedna z podstawowych usług obecnych w sieci. Serwery DNS, rozpoznają nazwy domen (czyli adresów internetowych) i „przerabia” je na numery IP. Innymi słowy serwery i usługa DNS widzą co to znaczy www.HideIPVPN.com i gdzie przekierować dane, aby nasza czy tez jakakolwiek inna strona się otworzyła na Waszym ekranie. Serwery DNS (jest ich wiele) moga być dowolnie ustawiane. Z regóły do Waszego łącza przypisane są te, które należą do Waszego operatora. Gdy nagle przestają działać (co się czasem zdarza), macie połączenie z internetem, ale żadna strona sie nie otwiera – bo Wasze zapytania nigdzie nie trafiają…

A co to jest Smart DNS

To w zasadzie to samo. Różnica polega na tym, że ww. serwery DNS należą do nas i działają w troszkę bardziej specyficzny sposób. Serwery te miała bowiem dwie listy. Zarejestrowane adresy IP użytkowników system, Was ( o ile będziecie chcieli) oraz adresy „odblokowanych stron”. Gdy zamiast serwerów DNS swojego ISP, podacie w konfiguracji połączenie czy routera nasze to oto co się stanie.

Jeśli będziecie chcieli otworzyć dowolną stronę w sieci (która nie jest dodana do listy serwera, np. gazeta.pl; google.pl, itp. Serwer DNS skieruje Was prosto do wybranej strony czy usługi. Bez żadnych opóźnień ale też bez żadnej ochrony VPN. Gdy zaś z kolei zechcecie otworzyć stronę Hulu czy Netflix – serwer DNS sprawdzi, że taki adres jest na jego liście stron, i Wasze pakiety zostaną przekierowane do naszej sieci VPN, ale już bez tunelu i szyfrowania. Strona Netflixa lub BBC otworzy się na Waszym komputerze dokładnie tak samo jak w przypadku połączenia VPN, ale powinno to działać z dużo mniejszymi opóźnieniami i z mniejszym obciążeniem dla komputera.

Dlaczego Smart DNS

Efekt działania Smart DNS jest bardzo podobny do działania VPN. DNS będzie udawał (choć trochę inaczej), że komputer z którego przychodzi „pytanie” jest w kraju usługi (czyli w przypadku Netflix’a w USA, w przypadku BBC iPlayer’a w UK). Jednak w przeciwieństwie do VPN nie zaszyfruje Waszych danych ani nie ukryje IP. Zatem jeśli prywatność i anonimowość są dla Was najważniejsze, pozostańcie przy tunelach VPN. Jeśli zaś chciecie tylko pooglądać np. film czy serial – Smart DNS będzie prostszy i szybszy w użyciu.

Dodatkowym atutem Smart DNS jest fakt, że nie wszystkie urządzenia wspierają protokoły VPM. Np. Windows Phone 7 i 8 nie mają wsparcia dla ustawień DNS i VPM, podobnie spora liczna tzw. Smart TV, odtwarzaczy multimedialnych czy konsol. Gdy uruchomimy usługę Smart DNS, nie będzie problemu aby dzięki Waszej konsoli PS3, oglądać Netflix na ekranie telewizora. A jeśli zmienicie adres DNS w Waszym routerze sieciowym, także Wasza Lumia, będzie mogła odtwarzać bez problemu filmy z Netflix’a w toalecie (testowane w Polsce!!!) :-).

W następnych artykułach napiszemy więcej i o DNS i (jak obiecaliśmy) o Netflixie. Jeśli macie pytania, zapraszamy do komentarzy.  A klikając TUTAJ, możecie zapoznać się z cenami o ofertą.

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more