Smart DNS jest lepszy niż VPN? – surfuj jak za dawnych lat

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Być może nie wszyscy z Was pamiętają te czasy, ale dawno, dawno temu i to w naszej galaktyce Internet wyglądał całkowicie inaczej. Inaczej też korzystało się z jego zasobów. Nie było zasad i reguł – no prawie, bo obowiązywało takie egzotyczne coś jak netykieta – nie było granic czy ograniczeń regionalnych dla treści. To co znajdowało się w Internecie, było dla wszystkich. Komercyjne – płatne – usługi praktycznie nie występowały. Nie było sieci społecznościowych jak dziś. Nie było także komercyjnie oferowanych treści. Społeczności i dystrybucja odbywały się za pośrednictwem IRC i grup USNET. Z VPN korzystali wyłącznie profesjonaliści i o Smart DNS nikt w ogóle nie słyszał. Czasy się zmieniły… szukamy prywatności, odblokowujemy zasoby, a surfowanie wymaga coraz większej wiedzy i uwagi. Czy da się jeszcze korzystać z sieci tak jak dawniej? TAK! – w tym zakresie Smart DNS jest lepszy niż VPN!

INTERNET DZIŚ…

Mineło wiele lat a dzisiejszy Internet już prawie nie przypomina tego z przed kilkunastu lat. Są zmiany na lepsze i są zmiany na gorsze. Mamy dziesiątki usług streamingowych muzycznych i filmowych. Rządy i korporacje ustanowiły reguły, prawa i obowiązki dotyczące zarówno dostawców Internetu jak i użytkowników. Kontrola sieci jest bardo duża. Internet stał się miejscem zarabiani pieniędzy i maksymalizacji zysków.  Jedną z metod było podzielenie sieci oraz dostępności zasobów na regiony. I choć dość łatwo potrafimy je chodzić, przy pomocy np. usługi VPN można np. oglądać Polską TV online w USA , to jednak i one mają pewne wady. W przypadku VPN trzeba pamiętać o tym by aktywować połączenie. trzeba zmieniać serwer VPN i adres IP jeśli nagle chcemy przenieść się z Polski do UK, itd. To wszystko dodatkowe czynności, na które nie zawsze mamy ochotę.

Na szczęście jest Smart DNS! W tym zakresie – co zaraz opiszemy – Smart DNS jest lepszy niż VPN!

W jaki sposób Smart DNS jest lepszy niż VPN?

W swoim wąskim zakresie, jakim jest odblokowywania zagranicznych stron i treści Smart DNS oferuje wszystkie zalety VPN, bez wad, które VPN posiada.

Wyobraźcie sobie, że możecie mieć łatwy dostęp do praktycznie każdej usługi, z całego świata na dowolnym urządzeniu. W jednej chwili oglądacie film na Netflix USA by za moment lub równocześnie na innym urządzeniu – np. robi to inny członek rodziny – bez żadnych zmian w ustawieniach połączenia czy urządzenia, korzystać np. z BBC iPlayer. Wyobraźcie sobie, że nie musicie ograniczać ilości urządzeń w domu, które mogą odblokować i korzystać z zagranicznych treści – w przypadku VPN to maksymalnie czy równoległe połączenie, z trzema różnymi serwerami.

Smart DNS nie wprowadza żadnych ograniczeń! Wystarczy, że zmienicie ustawienia DNS w domowym routerze by bez przeszkód skakać między regionami – Polska, USA, UK i korzystać z aplikacji i usług online na dowolnym urządzeniu – nie każde przecież wspiera VPN!

Smart DNS jest lepszy niż VPN bo samodzielnie i automatycznie zmienia region dla użytkownika i działa na każdym urządzeniu – telefon, tablet, telewizor, konsola, komputer…

Sprawdź sam czy smart dns jest lepszy niż VPN!

Tak jak napisaliśmy, ze Smart DNS można korzystać na praktycznie każdym urządzeniu. Warto jednak pamiętać, ze jego funkcjonalność nie jest taka sama jak VPN i należy go traktować raczej jako uzupełnienie niż zastępstwo dla VPN. Dlatego też w naszej ofercie – choć oferujemy Smart DNS taniej, jako osobą usługę – jest on także dostępny dla wszystkich subskrybentów pakietów VPN.

Jeśli chcecie sprawdzić działanie Smart DNS, kliknijcie poniżej i zarejestrujcie darmowe konto VPN lub Smart DNS.

Darmowy VPN pozostanie aktywny przez 24h i jeśli nie zdecydujecie się na subskrypcję po prostu przestanie działać. Konto takie oferuje dostęp testowy do 100% naszych usług i oferty – wszystkie serwery VPN, we wszystkich lokalizacjach.

Darmowe konto Smart DNS to wyłącznie Smart DNS, ale za to z okresem testowym trwającym 7 dni.

Zapraszamy do testu!

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more