Darmowe ściąganie filmów z torrent VPN

darmowe ściąganie filmówDarmowe ściąganie filmów przez sieci torrent i P2P może być kiepskim pomysłem bez „ochrony” jaką daje torrent VPN. Jeśli wydaje się Wam, że Polska to nadal bezpieczny raj dla tych którzy lubią oglądać filmy za darmo i ściągać filmy za darmo, mamy niestety złe wieści. Już nie. 

Darmowe ściąganie filmów z torrent i P2P

Kilka dni temu, na stronie Dziennika Internatów ukazał się artykuł pt. „Policja wciąż przesłuchuje w sprawie udostępniania filmu „Drogówka”… przed trzema laty„. Jak się okazuje, internauci, którzy chcieli za darmo ściągnąć i zobaczyć film pt. „Drogówka” do dziś mają kłopoty. Są ciągani na przesłuchania, część na długie miesiące straciła dostęp do swoich komputerów. Jednym słowem spory problem. I to po tak długim czasie od… no właśnie, nie koniecznie od czasu naruszenia praw autorskich.

Pozwólcie, że zacytujemy kilka fragmentów:

Policja wciąż przesłuchuje w sprawie udostępniania filmu w 2013 roku(!). […]

Dowiedzieliśmy się, że na jednym z posterunków przesłuchania objęły ponad 100 osób. Niektóre z tych osób twierdzą, że nigdy nie widziały filmu „Drogówka” i nawet nie mają najmniejszego zamiaru go oglądać. […]

W roku 2016 policja w Częstochowie zatrzymała przynajmniej 25 komputerów. […]

Częstochowska Wyborcza wspominała wówczas, że prokuratura w Częstochowie dostała adresy IP rzekomych piratów od prokuratury w Pruszkowie. Co więcej, zatrzymań dokonano 2 lata po rzekomym udostępnianiu filmu […]

wśród komputerów zatrzymanych w Częstochowie były takie, na których nie znaleziono dowodów piractwa.

Zwracamy uwagę na najważniejsze, wytłuszczone informacje. Identyfikacji internautów dokonano na podstawie adresów IP. Nawet 2 lata po zarejestrowaniu takiego adresu Policja potrafiła zapukać i zabrać komputer. Po ekspertyzie biegłych (nie liczcie, ze ta trwa tydzień!!!) przypadków piractwa nie stwierdzono.

DARMOWE ŚCIĄGANIE FILMÓW – dlaczego warto mieć torrent VPN?

Abstrahując od całej kwestii moralnej, tego czy faktycznie ściągacie, co i dlaczego niezmiennych pozostaje kilka faktów z których warto sobie zdawać sprawę korzystając z internetu.

Adres IP nadany Wam przez Waszego dostawcę internetu służy do Waszej identyfikacji i lokalizacji.

Sporo firm poluje na internautów w sieciach torrent i P2P. Firmy te z procederu tzw. „copyright trolling” uczyniły istotny element biznesowy. Udostępnianie, dzielenie się materiałami objętymi ochroną jest w Polsce zabronione.

Dlaczego zatem warto mieć torrent VPN czy generalnie VPN?

VPN, czyli wirtualny tunel ukrywa Wasz prawdziwy adres IP nie tylko w sieciach torrent i P2P ale w internecie generalnie.

VPN to nie tylko ukrycie Waszego IP. Ukrywając ten adres, prawdziwy adres IP zaczynacie korzystać z internetu z adresem IP serwera VPN. Dzięki temu – możecie np. zmienić Polski adres IP na UK czy USA i odwrotne. Tym samym w łatwy sposób możecie odblokować treści w danej lokalizacji niedostępne.

Np. możecie w Polsce oglądać darmowe seriale na Yahoo View i odwrotnie. Mieszkając za granicą, możecie oglądać Polską TV za granicą.

VPN to dodatkowo zaszyfrowane dane, które wysyłacie i odbieracie z internetu. To ochrona przed „szpiegowaniem” Was przez dostawcę internetu. I wreszcie, to zabezpieczenie Was i Waszych danych, gdy korzystacie z publicznych sieci Wi-Fi.

Jeśli (mamy nadzieję) przymówiliśmy do Waszej wyobraźni, że warto… „dmuchać na zimne” to czas na działanie. Zacznij od sprawdzenia co to jest i jak faktycznie działa VPN. Konto testowe jest za darmo a do rejestracji nie potrzeba karty płatniczej.

Ukryj IP – TESTUJ VPN ZA DARMO