W USA ISP może sprzedać Twoje dane.

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Mamy ciekawe ale dość niepokojące informacje z USA. Szczególnie obliczu faktu, iż rozwiązania z USA często są szybko adoptowane w Europie. Jeśli mieszkacie w USA, macie tam rodzinę, znajomych warto dać im znać, że nadchodzą ciężkie czasy. Żadnej prywatności. Każda informacja na Wasz temat na sprzedaż. Oj tak. W USA ISP może sprzedać Twoje dane. 

Czy to prawda, że w USA ISP może sprzedać Twoje dane?

Niestety to praktycznie pewne. Artykuły na ten temat zamieścił międzynarodowy TorrentFreak jak i rodzimy Dziennik Internautów czy CNN. We wtorek kongres USA poparł zmiany, które pozwolą amerykańskim dostawcom Internetu – ISP -legalnie i bez zgody sprzedawać wszystkie dane internetowe swoich klientów. Dotąd, firmy musiały prosić klientów o zgodę, której zwykle nie dostawały.

Pozostał już tylko podpis prezydenta Trumpa, ale Biały Dom już potwierdził, ze jest za wprowadzeniem przegłosowanych zmian.SA ISP can sell?

Basically your complete browsing history. Step by step, minute by minute, website by website. All your searches, queries, articles your read, services you use. If you are looking for health sensitive information or things that you consider even more private. All those information go through your ISP servers. All this info is collected and now your ISP will be able to sell it. Are you OK with this?

ISP może sprzedać Twoje dane – warto SIĘ martwić?

Oczywiście! Facebook wie o tobie sporo, zapewne Google lub Bing jeszcze więcej – ale nie wiedza wszystkiego. Za to Twój ISP, przez którego łącza i serwery przechodzi wszystko wysyłasz i odbierasz ma nieporównywalnie większą wiedzę. Teraz, będzie – za odpowiednią sumę – doorstep dla każdego.

Z jakich usług online i jak często odwiedzacie, czego szukacie w internecie, jakie strony odwiedzacie, itd…

Jakie masz preferencje seksualne, na co potencjalnie chorujesz, czy jesteś w USA legalnie i tysiące innych rzeczy. To będą chwieli wiedzie pracodawcy i agencje pracy, banki, ubezpieczalnie. Big Data wkracza właśnie na zupełnie nowy poziom.

ISP może sprzedać Twoje dane – chcesz prywatności w USA? Zmień adres IP na Polski!

Na szczęście jest technologia, która części z Was ma szansę pomóc. To VPN. Jeśli macie rodzinę, znajomych w USA dajcie im znać – że teraz czas zacząć dbać o prywatność na poważnie.

VPN w łatwy sposób stworzy zaszyfrowany tunel, który skutecznie odcina każdego dostawcę, ISP od gromadzenia danych na temat swoich klientów. Cały ruch sieciowy który generujecie jest z VPN zaszyfrowany. ISP nie wie czego szukacie ani jakie strony odwiedzacie. Co więcej, nie jest nawet wstanie stwierdzić czy właśnie oglądacie film na Netflix czy ściągacie coś z torrentów. Jedyne co jest wstanie wykryć to fakt, że jesteście połączeni z jednym z naszych serwerów. Nic ponad to.

Dodatkowo, korzystanie z VPN i posiadanie Polskiego adres IP w USA sprawi, że bez problemu uzyskacie dostęp do Polskiego VOD za granicą i Polskiej TV w USA.

Ale najważniejsze, że zdanie „ISP może sprzedać Twoje dane” przestanie być prawdziwe.

Zastanów się, czy aby na pewno chcesz by nieznane Ci firmy i instytucje mogły widzieć co robisz online…

Kliknij poniżej by sprawdzić nasz VPN w akcji – karta płatnicza nie jest wymagana. Jeśli masz pytania – napisz w komentarzach.

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more