Polska TV w USA – jak bezpiecznie oglądać TV online?

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Dziś trochę w ramach przypomnienia i trochę w ramach ostrzeżenia powracamy z tematem Polskiej TV w USA. Jako, że „oficjalnie” Polska TV w USA, podobnie jak polskie serwisy VOD nie jest dostępna, przypomnimy jak Polska TV online w USA możecie oglądać. Napiszemy też, dlaczego należy z dużą rezerwą podchodzić do „niezależnych” stron oferujących taką usługę. A zatem do dzieła!

Dlaczego tv online może być niebezpieczna?

Zwykle w życiu jest tak, ze gdy nie ma pewności o co chodzi, to chodzi o pieniądze. W internecie, najłatwiej zarabia się pieniądze na tym co jest najpopularniejsze. Stąd tak duża popularność wszelkiej maści serwisów z usługami TV. Powiedzmy sobie jasno, wszystkie, absolutnie wszystkie strony oferujące na różnych zasadach dostęp do polskich kanałów na żywo to strony pirackie. Jasnym jest też, że nikt nie tworzy takich serwisów – i nie naraża się na spore konsekwencje – z dobroci serca. Chodzi o zarobienie na odwiedzających, a to może się odbywać na kilka sposobów. I własnie z tego powodu może to być bardzo niebezpieczne.

NIEBEZPIECZNA TV ONLINE – OPCJA I

Pierwsze niebezpieczeństwo jest związane z płaceniem za tego typu usługi oraz ich dostępnością. Po pierwsze, jako, ze usługa jest piracka – nielegalna – trudno wymagać dbałości o bezpieczeństwo danych użytkowników. Innymi słowy, wszystkie informacje dotyczące Was, użytych środków płatniczych, itp. mogą w każdej chwili wypłynąć na zewnątrz. W takiej sytuacji realnie nie będziecie się nawet mieć komu poskarżyć… o jakimkolwiek odszkodowaniu nie mówiąc.

Druga kwestia to stała dostępność usługi. Serwis piracki, nie może bowiem zagwarantować swojego funkcjonowania – nawet jeśli „w internecie napisali”, że gwarantuje. Znaczy to tyle, że należy zawsze liczyć się z możliwością, iż usługa za którą zapłaciliście w każdej chcieli może przestać funkcjonować. Bezpowrotnie i bez możliwości odzyskania pieniędzy. To jednak najlepsze możliwe złe scenariusze…

NIEBEZPIECZNA TV ONLINE – OPCJA II

Drugi scenariusz jest jeszcze mniej zachęcający do korzystania z takich stron. Bowiem oferta dostępu do TV online może być wyłącznie przynętą. Może być tak, że pod pozorem oferowania usługi TV strona będzie się starać na różne sposoby wyciągnąć od użytkownika dane kart płatniczych. Niska cena, brak możliwości płatności przelewam… Może być też opcha opłacenia dostępu po przez SMS, tyle, że cena deklarowana może się różnić od tej na rachunku.

NIEBEZPIECZNA TV ONLINE – OPCJA III

Po części znów łącząca się z opcją II – gdzie dostęp do TV będzie tylko przynętą. By oglądać, często trzeba zainstalować „specjalny” dodatek do przeglądarki. Nieznane oprogramowanie to często otwarcie drzwi dla złośliwego oprogramowania. W tym scenariuszu Wasze urządzenie może zacząć kopać dla kogoś krypto walutę. Może stać się częścią sieci komputerów zombie, przy pomocy których dokonuje się ataków typu DDoS. Wreszcie, oprogramowanie może Was po prostu szpiegować i np. rejestrować Wasze logowania na strony banków, itp.

Wymienione powyżej scenariusze to tylko część możliwości i oczywiście nie ograniczają się wyłącznie do stron oferujących Polska TV za granicą. Dlatego zalecamy ostrożność i korzystanie z oficjalnych, legalnych źródeł.

POLSKA TV W USA – jak odblokować dostęp za granicą?

Skoro wiecie, że korzystanie z pirackich stron może być niebezpieczne, a oficjalne dostępne w Polsce strony TV i VOD nie działają w USA (i nie tylko) z powodów ograniczeń regionalnych, to co robić?

Jak to w „internetach” bywa, sprawa nie jest przegrana. Dzięki prostym trikom, będziecie mieli pełen dostęp do wszystkich Polskich serwisów TV bez żadnych ograniczeń, praktycznie dowolnym urządzeniu.

Pierwsza możliwość to VPN! A konkretnie Polski VPN, który da Wam Polski adres IP. Mając konto w usłudze HideIPVPN oraz pakiet VPN oferujący dostęp do Polskich serwerów VPN wystarczy połączyć się z jednym z nich. W momencie nawiązania połączenia korzystacie z VPN podwójnie. Po pierwsze, wszystkie strony i usługi rozpoznają Polski adres IP serwera VPN jako Wasz – więc ipla, tvplayer.pl i WP Pilot będą po prostu działać – ale co chyba równie ważne, 100%Waszego ruchu sieciowego zostaje zaszyfrowane. Nikt nie możne podglądać Waszych danych, historii odwiedzanych stron, itd..  Nawet Wasz amerykański dostawca internetu, nie będzie wiedzieć co robicie w sieci!

Opcja 2 to Smart DNS – czyli odblokowywanie „dla leniwych”. Polski Smart DNS otrzymujecie w pakiecie z Polskimi serwerami VPN. Wystarczy dokonać ustawień DNS w domowym ruterze i od razu mogę z niego korzystać bez ograniczeń i jednocześnie Wszystkie Wasze sieciowe urządzenia – Apple TV, Android TV, konsole, itd.

By zacząć korzystać z naszego VPN i Smart DNS kliknij poniżej. Jesli masz pytania, czekamy na Twój komentarz.

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more