Bezpieczne, darmowe WiFi wszędzie – co warto wiedzieć?

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Darmowe WiFi wszędzieJeśli zaglądacie na nasz blog systematycznie wiecie, że często przestrzegamy Was, przed beztroskim korzystaniem z darmowych, publicznie dostępnych sieci WiFi. Wszyscy jednak od czasu do czasu mamy problem związany z kosztami roamingu czy wielkością naszego pakietu danych. W tej sytuacji warto wiedzieć, jak znaleźć darmowe WiFi wszędzie. I jak sprawić, by to darmowe WiFi wszędzie było jak najbezpieczniejsze. 

Darmowe wifi wszędzie z aplikacją mobilną

Świat idzie na przód i aplikacje mobilne mamy już chyba do wszystkiego – ostatnio internet zachwycał się nawet wirtualnym wiatraczkiem do telefonu… Podobnie rzecz ma się z wyszukiwaniem darmowych sieci WiFi. Aplikacje nie tylko wskażą gdzie w Waszej lokalizacji będziecie mogli je znaleźć. Ważniejsze jest, to ze tam gdzie takich sieci jest dużo – np. w centrach miast i miejscach popularnych turystycznie – macie większe szanse trafić na „bezpieczne” publiczne sieci, niż takie, których jedynym celem jest atak na użytkowników i wykradanie danych.

Jakie aplikacje możecie sprawdzić?

 • WiFi Map – to jedna z dość popularnych aplikacji, za którą stoi spora społeczność. Jest dostępna dla systemów Android i iOS. Reklamuje się hasłem:

Największa społeczność WiFI na świecie! Hotspoty, hasła i mapa WiFi prosto od innych wizytowników!

Może warto spróbować?

 • Instabridge – to kolejna darmowa aplikacja, która nie tylko pomoże znaleźć darmowe sieci WiFi ale sprawi, iż proces połączenia będzie o wiele łatwiejszy. Jeśli tylko znajdziecie się w zasięgu sieci WiFi, która znajduje się w bazie aplikacji, Wasze urządzenie połączy się z taka siecią automatycznie.
 • WiFox – to z kolei płatna aplikacja. W zamian za opłatę oferuje dostęp do sieci WiFi zlokalizowanych na lotniskach na całym świecie. Jeśli sporo podróżujecie, może to być ciekawy pomysł by korzystać z takiego dostępu do internetu, gdy czekacie na kolejny samolot…?

A może znacie inne aplikacje tego typu, które warto opisać i polecić? Czekamy na Wasze opinie.

Darmowe wifi wszędzie może być bezpieczne!

Tak jak wspomnieliśmy na początku artykułu, używanie otwartych, publicznie dostępnych sieci WiFi może mieć wysoką cenę. Wasze dane, często bardzo osobiste, hasła, PIN’y, loginy mogą trafić w nie powołane ręce. Można łatwo zminimalizować ryzyko po przez korzystanie z bezpiecznej sieci VPN! Z naszymi darmowymi aplikacjami VPN dla iOS i Androida, korzystanie z bezpiecznego VPN na urządzeniu mobilnym jest łatwe, proste i przyjemne. Zainstaluj i sprawdź sam!

Pamiętajcie, że wszystkim oferujemy całkowicie darmowy test naszych usług, bez żadnych zobowiązań! Wystarczy adres e-mail do rejestracji konta. Nie poprosimy o numery karty płatniczej, czy „darmowego” SMS’a z potwierdzeniem rejestracji.

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more