Netflix w Polsce na Windows Phone 8

Netflix WP8Posiadacze telefonów z Windows Phone 8 mogli do tej pory czuć się pokrzywdzeni przez Microsoft. WP8 w przeciwieństwie do systemów Android i iOS nie pozwala na zmianę parametrów sieciowych i nie wspiera protokołu VPN. Tym samym oglądanie Netflix’a na Nokii Lumii było jeszcze do niedawna niemożliwe. Mamy dziś dla Was dwie dobre wiadomości. Po pierwsze, wedle informacji Microsoft wraz aktualizacją Windows Phone 8.1 pojawi się dodatkowy pakiet aktualizacyjnie „Enterprise”, który telefonom z systemem Windows Phone przyniesie wsparcie dla VPN. To jednak dopiero początek 2014 roku. A czy jeśli nie chcecie czekać można na WP8 cieszyć się Netflixem już dziś? TAK! A poniżej dokładna instrukcja jak uruchomić Netflix w Polsce przez SmartDNS na WP8.

Aktywuj SmartDNS i ciesz się Netflixem w swoim telefonie

Aby cała zabawa miała sens potrzebujecie oczywiście dwie rzeczy. Pierwsza to aktywny pakiet SmartDNS (lub VPN, który Smart DNS zwiera w pakiecie) oraz oczywiście konto w serwisie Netflix. Tu kolejne dwie dobre informacje. Z naszego Smart DNS (trial) możecie skorzystać całkowicie za darmo przez 7 dni i dopiero wtedy podjąć decyzję, czy pakiet chcecie wykupić. Podobnie serwis Netflix, po rejestracji zaoferuje Wam pierwszy miesiąc oglądania (bez zobowiązań!) całkowicie za darmo. Aby w pełni cieszyć się zarówno inteligentnym DNS jak i wszelkimi zaletami jakie daje dobry VPN sugerujemy wykupienie jednego naszych pakietów w cenie $9.99/miesięcznie (oczywiście długoterminowa umowa nie interesuje mnie – czyli bez umowy!). Zatem po kolei….

1. Zgodnie z instrukcjami dotyczącymi naszego SmartDNS („zakładka „Setup” w angielskiej części strony) konfigurujemy domowy router sieci Wi-Fi – aktywuj SmartDNS.

2. Przechodzimy do ustawień w telefonie

Netflix na WP8

3. Wybieramy „Język + region”, zmieniamy region na „United States” i restartujemy telefon

Netflix na WP8 Netflix na WP8

4. Po uruchomieniu telefonu, przechodzimy do Windows Marketplace

Netflix na WP8

5. W pasku wyszukiwania wpisujemy „Netflix”, wybieramy i instalujemy aplikację

Netflix na WP8 Netflix na WP8 Netflix WP8

6. Po instalacji, Netflix pojawi się na liście aplikacji

Netflix na WP8

7. Zrobione! Jeśli SmartDNS jest poprawnie skonfigurowany w Waszym routerze a aktualny adres IP zaktualizowany w naszej bazie danych, pozostaje zalogować się do Netflixa, wybrać pozycję i…. oglądać!

Netflix na WP8

Powyższy sposób będzie działał na wszystkich telefonach z systemem Windows Phone 8.