Jak oglądać Disney+ w Polsce?

jak oglądać Disney+

Już w 2017 r. pisaliśmy o nadchodzącej, nowej usłudze VOD bezpośrednio od Disneya. Teraz usługa Disney+ została oficjalnie uruchomiona – choć jak się okazało, ze względu na zainteresowanie, nie bez problemów. Zobaczmy, co to oznacza dla użytkowników, dla innych usług VOD i co najważniejsze, jak możesz oglądać Disney+ nim ruszy w Twoim regionie?

Disney+ VOD – czyli co co się zmieni?

Niektórzy z Was prawdopodobnie pamiętają stare dobre czasy przed usługami strumieniowej transmisji danych VOD. Większość z Was „otrzymywała” swoje filmy i odcinki telewizyjne z jednego źródła zwanego torrentami – jeśli nadal korzystasz z torrentów od czasu, możesz chcieć dowiedzieć się więcej o VPN do torrentów. Następnie nastąpiła rewolucja VOD. Hulu i Netflix to dwie pierwsze nazwy, które stały się najpopularniejszymi usługami strumieniowymi w USA i wielu krajach na całym świecie.

Większość z Was pokochała ten pomysł. Nie trzeba nic pobierać, nie trzeba czekać. Po prostu zapisujemy się do serwisu, klikamy tytuł i oglądamy. Tego nie dało się zrobić prościej. Albo tak nam się przynajmniej wydawało. Minęło kilka lat i teraz mamy dość duży wybór usług strumieniowych – przypominamy, że większość z nich można odblokować za pomocą naszego Smart DNS lub VPN.

Netflix, Hulu, Amazon, HBO, Showmax i wiele innych, regionalnych usług, takich jak BBC iPlayer i inne, konkurują miedzy sobą o widza, jego czas i pieniądze. Zazwyczaj wspaniale jest mieć wybór i konkurencję, ale wygląda na to, że w przypadku VOD może nie być aż tak różowo.

Im więcej usług otrzymujemy, tym bardziej poszatkowany staje sie rynek treści.  Chociaż platformy starają się konkurować między sobą ceną i ogólną jakością usług, główny nacisk – tak jak napisaliśmy – kładzie się na treść. Każdy serwis pragnie mieć ekskluzywne filmy i seriale telewizyjne. Tak więc rzeczywistość jest taka, że musimy subskrybować coraz więcej usług, aby dotrzeć do tego, czego chcemy. Wraz z wprowadzeniem Disneya+ sprawy będą jeszcze bardziej skomplikowane.

Jakiś czas temu Disney skasował swoją zawartość z Netflix’a, w HBO Go też niewiele zostało. Co więcej, należy się spodziewać coraz większego zamykania treści należących do Disney na ich platformie. Jeśli chcesz oglądać filmy Marvela, czy zobaczyć nową serię TV jak np.  Star Wars The Mandolorian lub WandaVision, będziesz musiał zapisać się do Disney+. Ponieważ nie jest to usługa globalna, dobrym pomysłem może być sprawdzenie, jak oglądać Disney+ poza USA?

Jak oglądać Disney+ poza USA?

Jak wiesz, HideIPVPN oferuje dwa rodzaje usług. VPN & Smart DNS. Pierwsza z nich wymaga połączenia z jednym z naszych 29 serwerów VPN. Dzięki temu ukryjesz swój prawdziwy adres IP i odblokujesz strony internetowe lub usługi online z interesującego Cię regionu. Możesz skonfigurować połączenia VPN ręcznie lub skorzystać z naszego darmowego oprogramowania VPN. Dobrą stroną VPN jest fakt, że jego użycie znacznie zwiększa bezpieczeństwo i anonimowość w sieci.

Druga z wymienionych usług – Smart DNS – wymaga tylko jednej rzeczy. Zmiany adresu serwera DNS którego używasz na nasz. Potem wszystko dzieje się już całkiem automatycznie. Niezależnie od tego, czy chcesz oglądać Netflix USA, HBO Go Polska czy odblokować Disney+, nasz serwis rozpozna, co chcesz odblokować i odpowiednio przekieruje wymagane pakiety danych. Wspaniałą rzeczą w Smart DNS jest to, że możesz zmienić ustawienia DNS tylko na routerze domowym, a wszystkie urządzenia w sieci domowej będą mogły skorzystać z nowej usługi. Warto wspomnieć, że nie wszystkie urządzenia oferują obsługę protokołów VPN. Innymi słowy VPN działa nie na każdym urządzeniu.

Teraz wracając do głównego tematu – jak ooglądać Disney+. Odblokowaliśmy dostęp do usługi Disney+ VOD poprzez nasz serwer Smart DNS. Oznacza to, że jeśli posiadasz konto Disney+ z dowolnego kraju, w którym usługa jest dostępna, nie powinieneś mieć problemów z oglądaniem czegokolwiek na swoim urządzeniu, bez konieczności podejmowania dodatkowych działań – zmiana IP, połączenie z VPN w USA, itp.

Na razie możesz odblokować treści Disney+ na następujących platformach i urządzeniach: Apple TV4, PC & Mac (w przeglądarce), iOS, XboxbOne, Fire TV i Android.

Jeśli korzystałeś już z naszych usług, nie musisz robić niczego – pobierz aplikację, zaloguj się do serwisu Disney+ i oglądaj!

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z usług HideIPVPN, po prostu kliknij poniżej, aby zarejestrować bezpłatną wersję próbną i zobaczyć, jak działa odblokowany Disney+.


TESTUJ SMART DNS I VPN