Blokady regionalne – Smart DNS Kanada

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Ostatnimi czasy nie pisaliśmy dużo o Smart DNS i o tym jak można obchodzić blokady regionalne. Dziś nadarza się ku temu świetna okazja bowiem nasz Smart DNS wzbogaciła się właśnie o nowy region – Kanadę. Od dziś, wszyscy możecie z równą łatwością zacząć obchodzić kolejne blokady regionalne z naszym Smart DNS.

Blokady regionalne – VPN i Smart DNS w akcji.

Zanim przejdziemy do szczegółów dotyczących Kanady i serwisów VOD, krótka informacja dla tych, którzy są na naszej stronie po raz pierwszy. Czyli kilka słów o VPN, Smart DNS i samych blokadach regionalnych.

Tak się składa, że z uwagi na prawa autorskie, prawa do dystrybucji treści i (jak to zwykle bywa) pieniądze sieć Internet, w zakresie dostępu do treści została podzielona niewidzialnymi granicami. To właśnie blokady regionalne.

W większości wypadków film, serial, muzyka dostępne w różnych serwisach VOD (np. Netflix czy HBO) są dostępne dla Internautów z konkretnego regionu geograficznego.

Np. użytkownik Netflixa łączący się z Internetem z UK – z angielskim IP zobaczy spore różnice w zakresie dostępnych filmów i seriali w porównaniu do użytkownika z USA, z amerykańskim IP.

Podobnie Internauta łączący się z siecią z Polskim adresem IP dowie się, że z powodu blokady regionalnej treści usługa jest w ogóle niedostępna. Zatem wiemy już że są blokady regionalne a użytkownicy są identyfikowani (ich lokalizacja) poprzez adres IP.

Aby obejść blokady regionalne Internauta może skorzystać z dwóch metod.

Pierwsza z nich to VPN, z którym łącząc się z odpowiednim serwerem VPN możecie ukryć i zmienić swój adres IP. Metoda ta jednak, choć ma sporo plusów ma tez jeden minus – wymaga wsparcie dla technologii VPN w urządzeniu z którego chcecie korzystać.

Druga opcja to Smart DNS. W przeciwieństwie do VPN Smart DNS nie zmienia IP ale w „inteligentny” transferują ruch – serwer DNS rozpoznaje czy strona/usługa z której chcecie korzystać jest objęta blokadą regionalną i kieruje ruch do odpowiedniego serwera proxy. W ten sposób, bez zmiany IP czy tworzenia specjalnego połączenia w łatwy sposób pokonamy blokady regionalne, którymi normalnie są objęte odblokowane strony.

Przewagą Smart DNS jest to, że działa praktycznie z każdym urządzeniem  – więcej o Smart DNS znajdziecie tutaj.

Blokady regionalne – Kanada odblokowana ze Smart DNS

Do dzisiejszego dnia nasz Smart DNS pozwalał z dowolnego innego kraju na dostęp do serwisów VOD w Polsce (Ipla, TVP, TVplayer i inne), USA (Netflix, Hulu, Crackle i inne) i UK (iPlayer, ITV, Sky, Amazon Prime i inne). Dziś do listy krajów wspieranych przez Smart DNS dochodzi Kanada. Oczywiście cena pakietu Smart DNS nie ulega zmianie. W najbliższym czasie nasza aplikacja VPN & Smart DNS dla Windows i Mac OSX zostanie zaktualizowana o opcje zmiany regionu Netflixa na Kanadę. Jeśli chcecie oglądać Netflix Kanada już dziś – region możecie zmienić w panelu klienta na stronie HideIPVPN.com

Włącz Smart DNS, odblokuj Kanadę i oglądaj:

Netflix Canada
MTV Canada
Show Case
CBC
SportsNET
Slice
CBC NEWS
CBC Sports
CBC Radio
CBC Music

Jeśli chcecie najpierw za darmo wypróbować nasza usługę – serdecznie zapraszamy. Nie wiąże się to z żadnym kosztem i dalszym zobowiązaniem.

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more