Wprowadzamy bezpieczny protokół VPN IKEv2

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

protokół VPN IKEv2

Większy wybór, większe bezpieczeństwo, lepsza ochrona, więcej urządzeń. Zawsze staramy się działać w tych kierunkach rozwijając naszą usługę VPN. Tym bardziej jest nam miło poinformować, że w dniu dzisiejszym w wszystkie nasze serwery VPN otrzymały znaczącą aktualizację. Już od tego momentu, wszystkie serwery wspierają nowy protokół VPN IKEv2. W naszym poście postaramy się Wam w przystępny sposób opowiedzieć o najważniejszych zaletach nowego protokołu i jak możecie z niego korzystać. Ale bez zbędnych i nudnych szczegółów. 

protokół VPN IKEv2 – Trochę podtawowej wiedzy…

Protokół VPN IKE to akronim od Internet Key Exchange. Mniejsza o to co dokładnie to oznacza i jak dokładnie działa. Ci z Was, którzy tej informacji potrzebują wiedza jak ją znaleźć, pozostałym z Was to naprawdę niepotrzebna wiedza. IKEv2 nalezy do rodziny protokołów IPSec, podobnie jak obecny już w naszej sieci VPN protokół L2TP/IPSec z którego korzystacie – np. na Polskich serwerach VPN. Protokół został stworzony przez kooperacje firm Microsoft i Cisco i trafił już do Windows 7 jako integralna część systemu. Od tego czasu został także zaadoptowany przez Apple w systemach iOS i MacOS a jego wersja jest także dostępna na systemy oparte o Linuxa. Na obecna chwilę jedynie użytkownicy Androida obejdą się smakiem.

PROTOKÓŁ VPN IKEV2 – dlaczego warto korzystać?

Dlaczego warto korzystać z protokołu IKEv2? Po pierwsze jest bardzo bezpieczny – podobnie jak pozostałe zaawansowane protokoły VPN. Część osób twierdzi, ze protokół VPN IKEv2 jest bezpieczniejszy niż -nawet – L2TP/IPSec. Jego druga zaleta to wysoka przepustowość i nie obciążanie łącza. Jednak jego największą zaleta ucieszy tych z Was, którzy korzystają z urządzeń mobilnych. Protokół ten ma wbudowaną – i świetnie działającą – funkcje automatycznego odnawiania utraconego połączenia.

W przypadku urządzeń mobilnych zwykle jesteśmy w ruchu. Dochodzi do przełączenia między sieciami Wi-Fi/GSM/Wi-Fi/LTE. Zmieniają się stacje bazowe, czasem w budynkach czy tunelach możemy całkowicie utracić sygnał i połączenie z internetem. Protokół VPN IKEv2 radzi sobie doskonale w takich sytuacjach. Oznacza to, że wystarczy raz uruchomić połączenie VPN i na długi czas – bez względu na miejsce i siec, cieszyć się ochroną VPN. Szyfrowaniem danych, ukryciem adresu IP.

Jak włączyć protokół VPN IKEv2?

A teraz informacje użytkowe. Do tej pory przygotowywaliśmy serwery i ich oprogramowanie by wspierało kolejny protokół VPN. Po zakończeniu tej fazy przystępujemy do aktualizacji naszych darmowych aplikacji VPN dla Windows, iOS i MacOS. Innymi słowy, by już dziś uruchomić IKEv2 w Waszym urządzeniu musicie dokonać ręcznej konfiguracji – informacje krok po kroku w dziale SUPPORT.

Jako pierwsza, juz niedługo ukaże się aktualizacja aplikacji dla Windows. Urządzenia Apple – iPhone, iPad, MacOS otrzymają aktualizację aplikacji VPN w dalszej kolejności.

Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania w sprawie VPN czy nowego protokołu – jesteśmy do dyspozycji. I jak zwykle, serdecznie wszystkich Was zapraszamy do przetestowania naszego VPN także z nowym protokołem. To oczywiście nic nie kosztuje…

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more