Aplikacja VPN dla smartfona – zabezpiecz telefon!

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Praktycznie nie ograniczone możliwości oferowane przez dzisiejsze smarfony sprawiły, że praktycznie każdy z nas ma tego typu urządzenie w kieszeni. Ale ich powszechność to także nowe zagrożenia, które nie były znane w czasach Nokii 3110. Dziś kilka słów o tym, dlaczego warto mieć VPN dla smartfona.

VPN dla smartfona jest ważny bo…

Poza podstawowymi funkcjami dzisiejszych smartfonów, czyli wykonywaniem połączeń telefonicznych i wysyłaniem wiadomości tekstowych ludzie używają dziś telefonów praktycznie do wszystkiego. Przypuszczać należy, że 99% innych zastosowań smartfonu ma jakiś związek z Internetem i połączeniem z siecią.

Choć nowoczesne smartfony i tablety coraz bardziej zbliżają się możliwościami do naszych komputerów należy pamiętać, że nie do końca i nie zawsze oferują ochronę danych użytkownika na podobnym poziomie. Łącząc się z Internetem podlegają zaś podobnym zagrożeniem. Co więcej, jako urządzenia mobilne często łączą się z Internetem przy użyciu innej sieci niż domowa mogą wręcz być narażone na dodatkowe niebezpieczeństwa, nieznane naszemu domowemu komputerowi. Dlatego też posiadanie dodatkowej warstwy zabezpieczenia, jaką niewątpliwie jest VPN dla smartfona może być bardzo ważne.

Kontrola Internetu przez policję i agencje rządowe (różnie to działa w różnych krajach, ale i u nas niedługo prywatność w sieci może stanąć pod znakiem zagrożenia – patrz nadchodząca „Ustawa o policji” proponowana przez PiS). Do tego dochodzą zagrożenia związane z utratą danych gdy korzystamy z obcych, niezabezpieczonych sieci WiFi.  A to tylko jedne z wielu przykładów wskazujących na sens posiadania VPN dla smartfona.

Ale bądźmy szczerzy. VPN dla smartfona to także dodatkowy wysiłek. Trzeba skonfigurować jedno lub klika połączeń, trzeba przegrzebać się prze ustawienia menu by je uruchomić i często podobnie by wyłączyć. Nie zawsze się nam chce. Na szczęście dla użytkowników HideIPVPN to już przeszłość!

VPN dla smartfona – w czym nas zabezpieczy w kilku słowach

W skróconej formie – VPN dla smartfona jest potrzebny bo:

 1. Cenzura Internetu – choc kwestia dotyczy bardziej samego Internetu niż tylko smartfonów czy tabletów, to jednak jako, ze sa to terminale Internetowe ma z tym związek. Nie chcesz by ktoś sprawdzał co robisz w Internecie na swoim smartfonie? Włącz VPN.
 2. Cenzura komunikacji  – póki co może nie jest to jeszcze problem bezpośrednio dotyczący Polaków ale warto mieć go na uwadze szczególnie gdy wyjeżdżamy za granicę. Wiele rządów aktywnie monitoruje Internet i połączenia (także telefoniczne). Co więcej szczególnie połączenia wykonywane przy użyciu komunikatorów Internetowych będą interesowały takie władze. VPN nie pomoże Wam w przypadku tradycyjnych połączeń i wiadomości SMS ale już w przypadku wspomnianych komunikatorów IM czy połączeń VoIP jak najbardziej.
 3. Ochrona danych wrażliwych – aplikacje VPN szyfrują wszystkie dane wchodzące i wychodzące do smartfonu czy tabletu. Jesteś za granicą? Korzystasz z niezabezpieczonej sieci WiFi? Włącz VPN dla smartfona by nieświadomie nie stać się ofiarą hackera, który zarządza i monitoruje taką siecią. To ważne gdy np. chcecie sprawdzić stan konta bankowego czy dokonać przelewu. Skoro jest VPN… czy nie lepiej dmuchać na ziemne?

VPN dla smartfona – co daje aplikacje?

Skoro już jesteście (mniej lub bardziej) przekonani, że warto mieć VPN to teraz czas na ułatwienie korzystania Wam z tej technologii na telefonie i tablecie.

HideIPVPN stworzył dedykowane aplikacje VPN dla Waszych telefonów i tabletów. W zależności od tego jakie macie urządzenie możecie skorzystać z aplikacji VPN dla iOS lub VPN dla Androida. A oto co zyskacie dzięki korzystaniu z dedykowanej aplikacji VPN dla smartfona.

 • aplikacja VPN zdejmie z Was konieczność tworzenia i konfigurowania połączeń VPN. Wystarczy zainstalować aplikację i podać dane użytkownika
 • aplikacja VPN sprawi, że strumień wysyłanych i dobieranych danych będzie zaszyfrowany i dostęp do tych informacji (a także zgromadzanych w urządzeniu) znacznie utrudniony
 • aplikacja VPN to prawdziwa anonimowość w sieci i pewność, że nikt nie monitoruje Waszej aktywności online
 • to wreszcie pełna wygoda i komfort z korzystania z VPN w urządzeniu mobilnym

Wielu usługodawców opisuje na swoich stronach jak konfigurować połączenia VPN w urządzeniu mobilnym. Jednak możliwość instalacji dedykowanej aplikacji poświęconej danej usłudze to prawdziwy komfort posiadania VPN. Mamy nadzieję, że Ci z Was którzy już usług HideIPVPN korzystają sprawdza możliwości i wygodę oferowaną przez nasze aplikacje. Zaś Ci z Was, którzy dobrego VPN szukają (np. by zmienić adres IP na Polski) sprawdzą jak działa nasza usługa i wspomniane wyżej oprogramowanie. Nasz VPN i Smart DNS możecie testować całkowicie za darmo!

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more