Hulu w Polsce – jak odblokować darmowe seriale?

Hulu w PolsceOstatnimi czasy to Netflix, Netflix w Polsce, czy też dywagacje na temat kiedy Netflix będzie w Polsce rozpalały część blogów internetowych. Także u nas ten temat jest dość popularny. Dziś jednak poświecimy uwagę drugiej, konkurencyjnej usłudze czyli Hulu. Czy Hulu w Polsce ma szansę się pojawić? Czy i jak oglądać Hulu w Polsce? Co z dostępem do płatnej części serwisu?

Netflix w Polsce vs. Hulu w Polsce

 Nie do końca fair jest stawianie jednej usługi przeciwko drugiej. Mimo iż na pierwszy rzut oka wydaje się, że oba serwisy są swoją zajadłą konkurencja nie do końca tak jest. Choć teoretycznie (przynajmniej w USA) konkurują o pieniądze widzów to jednak nie stoją wobec siebie na kursie całkowicie kolizyjnym. Netflix to przede wszystkim filmy. Serwis powstał jako sieć wysyłkowa wypożyczalnia DVD. Opcja „streamowania” materiałów została dodana później. Biorąc pod uwagę specyfikę serwisu i jego historie nie jest zaskoczeniem, że w bazie usługi przeważają filmy fabularne nad serialami. W Hulu jest dokładnie odwrotnie. Właścicielem usługi, która od początku działa tylko jako usługa VOD są NBC Universal Television Group (Comcast), Fox Broadcasting Company (21st Century Fox) i Disney–ABC Television Group (The Walt Disney Company). Jak widać są to spółki zajmujące się produkcją i dystrybucja materiałów telewizyjnych. W związku z tym w Hulu większość treści to seriale a filmy stanowią mniejszość. Choć też trafiają się ciekawe perełki.

Hulu – dodatkowe szczegóły

Podstawowa oferta Hulu jest całkowicie darmowa. Dotyczy to także Hulu w Polsce. W założeniu, widz ma dostęp do sporej bazy materiałów, większości najnowszych seriali ale w zamian za to decyduje się oglądać reklamy. Reklamy w Hulu to jednak zupełnie inna bajka niż w przypadku Polskiego VOD (a wiecie, że może oglądać polskie VOD poza Polską?), są krótkie i jest ich nie wiele. Zupełnie nie przeszkadzają w oglądaniu wybranych przez nas materiałów. Serwisu Hulu oferuje też dodatkowe plany płatne. Podstawowy to Hulu Plus. Nie eliminuje reklam ale oferuje dostęp do 100% biblioteki Hulu – także starszych sezonów seriali czy w ogóle starczy produkcji typu Lost czy X-Files. Od niedawna możemy także dodatkowo zapłacić za dostęp do biblioteki „Showtime” (Dexter, Homeland i inne) czy wreszcie zapłacić za Hulu Plus więcej i wyeliminować reklamy całkowicie.

W podstawowej opcji płatnej otrzymamy także wyższą rozdzielczość przesyłanych do nas materiałów oraz możliwość korzystania z usługi na urządzeniach mobilnych, TV, konsolach.

Jak oglądać Hulu w Polsce?

Tu nie będziemy Was zanudzać długimi instrukcjami. Dokładnie tak samo jak w przypadku oglądania Netflix w Polsce czy BBC iPlayer w Polsce macie do wyboru dwie opcje. Pierwsza to VPN, który pozwoli wam ukryć Polski adres IP i zastąpić go adresem IP z USA. Polecamy wybór pakietów VPN z uwagi na dodatkowe możliwości i fakt, że zawierają w sobie opcję nr 2, czyli… Smart DNS. Hulu w Polsce przez Smart DNS będzie działać tak samo płynnie jak w USA.

WAŻNE: jeśli zdecydujecie się na rejestracje darmowego, testowego konta Smart DNS przez 7 dni będziecie mieć także dostęp do Hulu, które w przypadku oglądania reklam jest także całkowicie darmowe!

Czy i kiedy Hulu w Polsce?

Tu mamy raczej kiepskie informacje. Oficjalnie nic nie słychać na temat startu Hulu poza granicami USA. Tym samy jedyna opcja na Hulu w Polsce, to wspomniane wyżej VPN i Smart DNS. Ale mamy i dobre wieści dla tych z Was, którym propozycja Hulu naprawdę przypadła do gustu.

Jeszcze do niedawna nie dało się opłacić subskrypcji Hulu w żaden inny sposób niż karta płatnicza wydana na terenie USA. Obecnie jesteśmy w fazie testów (numer Polskiej karty został przez serwis zaakceptowany) i w październiku spodziewamy się pierwszego obciążenia naszego konta w banku.

Jeśli informacje te się potwierdza okaże się, ze choc nie oficjalnie Hulu będzie zmieniać swoja politykę podobnie jak Netflix. A jeśli okaże się, że coraz więcej $$$ płynie z poza USA… kto wie. Pewnie wtedy zaczną się plany ekspansji serwisu.

KUP VPN LUB SMART DNS

Aktualizacja:

Jak się okazuje coś się zmienia, czytaj o tym Jak oglądać Hulu Plus w Polsce!

Aktualizacja 11.2016

Darmowe seriale online z Hulu przeniosły się na Yahoo! View – oczywiście działa z naszym VPN i Smart DNS!

 

4 thoughts on “Hulu w Polsce – jak odblokować darmowe seriale?

 1. Hulu przez VPN nie pójdzie (przynajmniej przez bardziej znanych dostawców, ja używam programu TunnelBear) – ta metoda jest blokowana przez serwis od kwietnia 2014 roku. Przy próbie obejrzenia materiału pojawia się komunikat o błędzie. Nie próbowałem przez Smart DNS, więc w drugim przypadku może być inaczej.

  1. Generalnie tak, ale to nie działa z automatu. Tylko w momencie gdy Hulu rozpozna adres IP serwera VPN I zidentyfikuje go jako VPN ten konkretny serwer jest blokowany.
   My nie notujemy większych problemów (zarówno w zakresie blokowania naszych serwerów jak i usługi Smart DNS – samo korzystamy na co dzień).
   Jeśli jednak zdarzy się, że któryś z naszych serwerów przestaje działać to: zgłaszacie nam sprawę a my zmieniamy jego adres IP, w miedzy czasie korzystacie z innych naszych serwerów w USA lub (co w przypadku usług VoD jest najwygodniejsze) ze Smart DNS, który jest w każdym naszym pakiecie VPN.

   Dodatkowo biorąc pod uwagę, ze Hulu najwyraźniej (nie oficjalnie) zmienia politykę w zakresie akceptowania zagranicznych kart płatniczych, to ich walka z VPN-ami będzie pewnie podobna do walki prowadzonej przez Netflix.

   1. Dzięki za informacje. O walce Netflixa z VPN-ami też słyszałem, ale w moim przypadku serwis działa bez zarzutów. Z mobilną aplikacją na Androida też nie ma problemu.

Comments are closed.