Torrenty – bezpiecznie ściągamy i bezpiecznie szukamy

Zdajemy sobie sprawę, że temat bezpiecznego ściągania torrentów, anonimowego ściągania filmów czy szukania torrentów jest bardzo popularny. Wiemy, że bardzo wielu z Was używa naszych serwerów VPN w Niemczech i Holandii wyłącznie w celu anonimowego ściągania z sieci torrent. Robią tak zarówno użytkownicy naszego najlepszego pakietu VPN – Ninja Power VPN jak i oczywiście użytkownicy dedykowanego torrentom Bittorrent VPN. OK, mamy VPN i bezpiecznie ściągamy torrenty. Ale czy wiecie jak je bezpiecznie znaleźć?

bezpiecznie ściągamy torrenty z VPN!

Zacznijmy od oczywistości. Jeśli chcecie ściągnąć coś z sieci P2P / Bittorrent – czy generalnie  Internetu – nie należy robić tego pod własnym adresem IP. Adres IP jest przyznawany przez Waszego dostawcę internetu. Po przez adres IP można bardzo łatwo zidentyfikować praktycznie każdego internautę. To trochę tak, jak z , z zamówieniem produktu z „nie do końca legalnego źródła” pod własny domowy adres. Chyba byście tego nie zrobili? Odpowiedzią na stojący tu problem jest właśnie VPN. VPN jest ulokowany między Wami a całą resztą internetu. I właśnie dla tej całej pozostałej części udaje Was. Nie tylko szyfruje to co wysyłacie i odbieracie, tak by rodzaj danych był nie do rozpoznania także dla Waszego ISP. Przede wszystkim ukrywa Wasz adres IP. Dla zewnętrznego świata stajecie się niewidzialni. Jeśli np. dostawca internetu będzie chciał poznać źródło danych, też nie będzie to możliwe. Skoro już wiecie jak bezpiecznie ściągamy z torrentów, czas na opcje szukania.

Jak bezpiecznie szukać torrentów?

Z VPN bezpiecznie ściągamy torrenty, ale wbrew pozorom w przypadku akurat torrentów to może być za mało by szukać ich w taki sam sposób. Operatorzy stron z torrentami zarabiają na Was, swoich klientach. Mamy nadzieję, ze nie wierzycie w obraz pirata Robin Hooda?

Podstawowy sposób zarabiania na stronach z torrentami to reklamy. Często dość natarczywe a czasem wręcz konieczność zainstalowania jakiegoś programu by móc przeglądać stronę. Pod żadnym pozorem tego nie róbcie! Żaden film nie jest tego wart!

Drugi, częstszy sposób, to konieczność rejestrowani konta by móc przeglądać jej zawartość. Dzięki temu także można zasypywać Was reklamami, i nie tylko. Pytanie czy chcecie by piracka strona dysponowała Waszymi (nawet szczątkowymi) danymi?

Na szczęście jest alternatywa. Niedawny artykuł na stronie TF – przynosi informacje o usłudze Skytorrents. Wyjątkowo, w założeniu ta strona ma być takim własnie pirackim Robin Hoodem.

Żadnych reklam, żadnych żądań wyłączenie dodatków reklamy blokujących, brak możliwości i konieczności założenia konta, brak obsługi JavaScript. Strona nawet nie instaluje „ciasteczek” w Waszej przeglądarce. Za pomocą Skytorrents udało nam się bez problemu wyszukać tytuły filmów i książek zarówno amerykańskich jak i Polskich! Zatem jeśli interesują Was Polskie torrenty warto ich sprawdzić.

A może znacie jakieś inne ciekawe torrentowe strony? Dajcie znać!

Podsumowując…

Pamiętajcie – Wszelkie pliki – np. filmy z torrentów bezpiecznie ściągamy tylko po przez VPN. By wyszukać treści w sposób anonimowy i bezpieczny warto skorzystać z takich strona jak Skytorrents. A jeśli chcecie przetestować VPN za darmo – wystarczy kliknąć poniżej!

WYPRÓBUJ VPN ZA DARMO

4 thoughts on “Torrenty – bezpiecznie ściągamy i bezpiecznie szukamy

Comments are closed.