Logi połączeń – my nie trzymamy, a operatorzy muszą 🙂

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Na wypadek gdybyście nie wiedzieli, to każdy z operatorów dostarczających wam „internet” ma obowiązek trzymania logów. Logi połączeń to taki dziennik z dokładną informacją: jaki adres IP łączył się z jaką stroną / serwerem, jak długo trwała połączenie i często pewnie jeszcze jak dużo danych zostało przesłanych lub wysłanych.  Zatem jeśli ktokolwiek dotrze do informacji ma spore szanse na połączenie wszystkiego w jedną całość. Zresztą wystarczy „pogooglować” aby zobaczyć ilu internautów dostaje różne listy (zatem po IP ustalono ich rzeczywiste dane) straszące ich (czasem słusznie) sądem i konsekwencjami z powodu tego co robili, jakie strony odwiedzali, itd… itd… Nietrudno też wyobrazić sobie nieuczciwych pracowników firm telekomunikacyjnych filtrujących dane abonentów np. w poszukiwaniu adresów IP stron porno czy tez innych, których można uznać za kłopotliwe czy wstydliwe. Możliwe? Wg nas tak. Na szczęście usługi takie jak te oferowane przez HideIPVPN mogą pomóc.

Logi połączeń – nie każdy VPN jest taki jak my…

Zapewne wielu z Was słyszało o jednym z brytyjskich usługodawców VPN, który na żądanie FBI ujawnił dane swoich użytkowników. Wielu z Was zastanawia się pewnie także jak to jest z nami. Czy mamy logi, czy musimy mieć logi, gdzie jesteśmy zarejestrowani, itd. Mamy nadzieję, że ten post pozwoli rozwiać część Waszych wątpliwości.

Po pierwsze najważniejsze – tak trzymamy logi, ALE!!!

HideIPVPN podlega w tym zakresie jurysdykcji USA, a to z tej prostej przyczyny, że USA (wciąż jeszcze) nie wymagają od operatorów trzymania szczegółowych logów. Przytaczamy na potwierdzenie TorrentFreak’a:

Currently there are no mandatory data retention laws in the United States. Unlike in Europe, Internet providers are not required to track IP-address assignments so these can be linked to specific subscriber accounts.

Logi połączeń – w USA jest inaczej!

Nawet gdybyście nie ufali nam, to chyba im zaufacie w tym względzie? Zatem po co nam logi. Otóż Hide IP VPN gwarantuje wszystkim swoim klientom zwrot wpłaconych pieniędzy w ciągu 3 dni od zakupienia usługi – o ile nie mogą się połączyć z serwerami VPN. Oznacza to, że logowane są połączenia od Was do nas aby móc zwrócić pieniądze lub mieć możliwość udzielenia Wam technicznej pomocy jeśli coś „idzie nie tak”. Wszelkie dalsze połączenia z serwerów VPN dalej nie są sprawdzane. Co więcej, w związku z tym, że korzystając z naszych serwerów VPN korzystacie z tzw. „shared IP” przypisanie dalszego ruchu (choć możliwe) jest bardzo trudne i czasochłonne, robimy to tylko wtedy gdy mamy sygnały i szukamy tego kto łamie nasz regulamin (nie miejcie złudzeń – jeśli chcecie robić coś czego nie wolno zgodnie z naszym ToS – na dole strony – stracicie konto). Zatem jak widzicie nasze logi nie są zbyt szczegółowe (gdy nie muszą być). Najważniejsze jednak jest to, że po 3 dnia ulegają automatycznemu nadpisaniu przez nowe dane. Nam po prostu logi starsze niz 3 dni nie są juz do niczego potrzebne.

Logi połączeń – testuj VPN za darmo!

Zatem jeszcze raz – czy HideIPVPN trzyma logi? Tak, ale porównując to z operatorami telekomunikacyjnymi to właściwie tak jakby ich nie trzymało. Pytania?

Oto jak założyć darmowy VPN – krok po kroku.

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more