Windows 10 RS4 1803 VPN problem

Jeśli korzystacie z Windows 10 i dokonaliście aktualizacji do najsurowszej wersji systemu Windows RS4, build 1803 – Spring Update, część z Was być może odczuwa problemy z połączeniem VPN i jego stabilnością korzystając z naszej darmowej aplikacji VPN dla Windows.

Po zauważeniu problemu sprawdziliśmy nasza aplikacje ale nie byliśmy wstanie usunąć problemu – ten leży bowiem po stronie systemu Windows 10. Jeśli używacie Windows 10 w wersji 1803 oto co powinniście zrobić.

Jeśli napotkaliście problemy z korzystaniem z VPN po ostatniej aktualizacji Windows 10, prosimy, upewnijcie się, ze Wasz Windows posiada zainstalowane wszystkie najnowsze aktualizacje. Dodatkowo, możecie ręcznie zainstalować następujący dodatek ze strony Microsoft. Maj 8, 2018 — KB4103721 (OS Build 17134.48) – by zainstalować skorzystaj z tego linku.

Więcej na temat problemu dowiecie się z tego PDF na stronie F5.com

Drobna uwaga do wszystkich. Stwierdzony problem z VPN dotyczył protokołów PPTP, SSTP, L2TP i IKEv2.  Protokół OpenVPN nie został dotknięty problemem. Nasza aplikacja mogła automatycznie zmienić wybrany przez Was – jeden z wymienionych protokołów – na działający. Po instalacji „łatki” prosimy sprawdzić w aplikacji HideIPVPN, czy preferowany przez Was protokół jest aktywny.

Oczywiście, jak zawsze, w razie jakichkolwiek pytań czy problemów nasze dział wsparcia technicznego jest do Waszej dyspozycji.