Czy trzeba zmienic IP by odblokować serwisy VOD?

SmartDNS dostęp do Netflix, Hulu i innychJedną z najpopularniejszych metod zmiany (ukrycia) adresu IP komputera jest technologia VPN. Dzięki połączeniom z serwerami VPN zlokalizowanymi w różnych częściach świata można ukryć własny adres IP, zmienić go na adres IP z konkretnego kraju (łącząc się z serwerem VPN w USA zmieniamy polskie IP na amerykańskie) czy wreszcie zaszyfrować ruch sieciowy. Od niedawna istnieje jednak dużo prostsza metoda obejścia blokad regionalnych. Jeśli chcecie wypróbować Netflix, odblokować Hulu czy oglądać transmisje BBC na żywo, w sieci, czytajcie dalej…

Czy trzeba zmienić IP?

Do tej pory najczęściej stosowanymi metodami na obejście blokad regionalnych były wspomniany VPN (VPN pozwala zmienić IP klienta, zastępując go własnym) czy serwery proxy. Metody te są dostępne oczywiście w pakietach HideIPVPN jednak chcemy przekonać Was, szczególnie tych, którzy ukrywaniem i zmienianiem polskiego adresu IP są mniej zainteresowani do jeszcze prostszej metody. Mówimy o Smart DNS. O SmarDNS, dzięki któremu możecie łatwo uzyskać dostęp do Netflix’a, Hulu, BBC (w tym BBC iPlayer), Cracke, ITV i wielu, wielu innych pisaliśmy już na blogu wielokrotnie. Dzięki Smart DNS nie trzeba zmienić IP by odblokować ww. (i inne) serwisy.

Nie trzeba zmienić IP – wystarczy Smart DNS

Dlaczego polecamy tę metodę do streamowania treści z USA (Netflix, HULU) czy UK (BBC, ITV, Netflix)? Otóż SmartDNS to niejako połączenie VPN i proxy. Smart DNS nie zmienia adresu IP ale dzięki temu, że tylko drobna część ruchu sieciowego jest przekazana przez serwer DNS do serwera proxy/VPN (tylko te pakiety, które wymagają odblokowania serwisu) w zasadzie nie ma żadnych opóźnień a nasze łącze internetowe może pracować pełną prędkością. To co w przypadku VPN czasem się nie udawało, czyli streaming HD w przypadku SmartDNS działa bajecznie. Netflix czy BBC HD działają od razu i bez kłopotu.

Dodatkowym plusem jest fakt, że SmartDNS nie wymaga zmiany serwera (jak VPN) w przypadku gdy zamiast serwisu w USA chcemy skorzystać z serwisu w UK. SmartDNS sam „wie” jak przekierować (do których serwerów) ruch aby strona w USA czy UK na Waszym urządzeniu. Co więcej (o tym w następnym wpisie) ze SmartDNS można korzystać właściwie na dowolnym urządzeniu.

A teraz najistotniejsze. Nie musicie kupować „kota w worku”! Możecie zarejestrować SmarDNS i testować przez 7 dni bez żadnych ograniczeń – wystarczy imię, nazwisko i adres e-mail. Nie potrzeba karty kredytowej i nie wiąże się to z żadnym zobowiązaniem. Kliknij by wypróbować SmartDNS.

Uwaga – dzięki Smart DNS nie tylko nie musisz zmienić IP ale teraz możesz także odblokować Polskie VOD za granicą!