Będzie VPN w Windows Phone

VPN w Windows Phone nadchodzi! VPN w Windows PhoneUżytkownicy Windows Phone nie mają lekkiego życia. Choć sam system jest naprawdę fajny (i zyskuje mocno na popularności) i przyjazny użytkownikowi to ma jednak ewidentne braki. Przekonują się o tym zapewne codziennie użytkownicy HideIPVPN. 

VPN w Windows Phone?

Cóż z tego, że w WP8 ściągnięcie aplikacji z obcego regionu jest banalne, skoro korzystanie z niej mocno utrudnione. W przypadku iOS, gdy chcemy zainstalować w Polsce aplikacje typu Netflix czy BBC iPlayer konieczne jest stworzenie w systemie dodatkowych kont użytkownika (trzeba znać kod pocztowy z kraju gdzie tworzymy konto) i „przelogowanie” urządzenia. W przypadku Androida jest jeszcze trudniej. Trzeba „zrootować” urządzenia a potem ściągnąć aplikację, która oszuka Google Play i zmieni kog naszego operatora GSM. W przypadku Windows Phone 8 wystarczy wejść w opcje urządzenia, zmienić region i zresetować telefon (o czym zresztą sam przypomina).

Gdy mamy już potrzebą aplikację jedyna możliwość by cieszyć się nią na naszej Lumii, HTC czy Samsungu to opcja zmiany adresów serwerów DNS w domowym routerze. Tylko wtedy możemy skorzystać ze SmartDNS proxy by odblokować dostęp do wybranych serwisów.

Windows Phone 8 nie wspiera bowiem ani protokołów VPN (dzięki którym można ukryć adres IP) ani praktycznie żadnych innych ustawień sieciowych. Obecnie można korzystać jedynie z naszych serwerów proxy (jeśli potrzebujecie informacji jak ustawić proxy us czy proxy uk w swoim telefonie, zapraszamy na nasz oficjalny profil na Facebooku). Ale już niedługo….

Nadchodzi nowa aktualizacja, czyli VPN w Windows Phone!

Internetowe jaskółki donoszą, że już w kwietniu, w czasie konferencji Build, Microsoft zaprezentuje następcę WP8, czyli WP8.1. Lista zmian jest spora i mamy nadzieję, że większość z nich trafi pod maski Waszych telefonów. Wśród opisywanych zmian (to zresztą juz kolejne potwierdzenie) jest także wyraźnie zaznaczone, że wsparcie protokołów VPN (wreszcie!!!) trafi do mobilnych okienek. Oznacza to, że już po wakacjach będziecie mogli w dowolnym miejscu zmienić adres IP i odblokować praktycznie dowolny serwis video z USA i UK. Wreszcie będziecie mogli korzystać z Netflixa czy Crackle w podróży pociągiem czy w czasie służbowej delegacji i nudnego wieczoru w hotelu.

Obecnie ciężko jest powiedzieć czy nowy system pozwoli także na ręczną zmianę serwerów DNS by móc korzystać z naszego systemu Smart DNS proxy, jednak bylibyśmy bardzo zaskoczeni, gdyby tak się nie stało.

VPN dla Windows