Jak ustawić Smart DNS na routerze?

Smart DNS na routerzeJak wiecie na rynku jest bardzo wiele różnych routerów. Z tego tez powodu, pomimo najlepszych chęci nie jesteśmy wstanie przygotować szczegółowych instrukcji dla każdego modelu. Ale nie martwcie się. W tym poście spróbujemy Wam pomóc (pomimo to) ustawić Smart DNS na routerze.

Jak ustawić Smart DNS na routerze w domu?

Po pierwsze sprawdźcie, czy na naszej stronie, w zakładce „Support” na pewno nie znajdziecie Waszego urządzenia. Jeśli nie możecie odszukać Waszego urządzenia oto kolejne kroki.

Mój router dostałem od dostawcy Internetu – co mam zrobić?

Jeśli Wasz router został dostarczony przez firmę, która dostarcza Wam Internet najprościej będzie zadzwonić na infolinię tej firmy. Konsultanci na pewno przeprowadzą Was przez cały proces krok po kroku. Wystarczy, że powiecie iż chcecie zmienić adres serwera DNS z którego korzystacie. Testowaliśmy to z infolinią Netii (na Netia Spot) i nie było żadnego kłopotu. By sprawdzić jaki adresy DNS należy podać konsultantowi, kliknij tutaj.

Sugerujemy zresetowanie routera z nowymi ustawieniami. Nie zapomnijcie także zaktualizować Waszego nowego adresu IP w naszej bazie danych – jak zaktualizować adres IP w usłudze Smart DNS?

Po wykonaniu tych czynności, wszystkie sprzęty korzystające z domowej sieci WiFi powinny móc bez problemu korzystać z dobrodziejstw Smart DNS.

Kupiłem swój router w sklepie – co mam zrobić?

Jeśli kupiliście swój router w sklepie to musicie zacząć od zmiany języka menu na angielski, by nasi konsultanci byli wstanie Wam pomóc. W następnej kolejności należy się skontaktować bezpośrednio z naszym działem wsparcia – np. poprzez usługę LIVE CHAT. Alternatywnie możecie wysłać nam wiadomość w tej sprawie – konsultanci umówią się z Wami na kontakt na żywo (Jak uzyskać pomoc w HideIPVPN?).

Podczas sesji na żywo, za pomocą Remote Access (nie martwcie się, dowiecie się jak to włączyć od nas) nasi konsultanci powinni być wstanie dokonać zmian w ustawieniach Waszego routera.

Po zakończeniu sesji na leży upewnić się, że Wasz adres IP został zaktualizowany (jak w opcji powyżej) i już! Wszystkie urządzenia w Waszej sieci domowej będą korzystać ze Smart DNS na routerze.

Jeśli chcecie sprawdzić jak działa nasza usługa przed podjęciem decyzji o zakupie, zapraszamy do darmowego, 7 dniowego testu. Z usługi nie trzeba rezygnować jeśli nie będziecie zainteresowani, wyłączy się sama.

TEST SMART DNS