Ukraina blokuje Rosyjskie strony www

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Wygląda na to, ze Ukraina stara się choć cut „odegrać” na Rosji za ostatnie miesiące czyli aneksje Krymu, wojnę w Donbasie i wrogą Ukraińskiej władzy propagandę. Fakty są jednak takie, że możliwości Ukrainy w tym względzie są jednak dość ograniczone. Ostatni ruch zaś może uderzyć także w samych Ukraińców. Od 15 maja Ukraina blokuje Rosyjskie strony www – a przynajmniej te ważniejsze z nich. Poniżej dowiesz się jak obejść blokadę korzystając z VPN. 

Ukraina blokuje Rosyjskie strony www

Ponad 400 stron internetowych w Rosji jest niedostępnych dla Ukraińców. Wśród nich znajdują się popularne strony społecznościowe  i nie tylko. Vkontakte, Odnoklassniki, Yandex czy popularna na Ukrainie Mail.ru. Wszystkie te strony z dnia na dzień zostały zablokowane. Władze Ukrainy chcą by Rosyjskie firmy przestały zarabiać na użytkownikach z Ukrainy oraz by ograniczyć wpełzanie Rosyjskiej propagandy politycznej na Ukrainę. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, ze Rosyjskie firmy mogą faktycznie odczuć ten „policzek”.

Wg informacji ze strony SimilarWeb ruch sieciowy z Ukrainy to dla przykładu: 17.55% na stronach vk.com, 15.15% na Odnoklassniki czy wreszcie 10.53% for mail.ru. To wielkości, które można dość łatwo przeliczyć na konkretne kwoty pieniędzy.

odblokuj rosyjskie strony na ukrainie z VPN

Jak wiecie, VPN – szyfrowane połączenie – potrafi skutecznie ukryć Wasz adres IP. Sprawia także, że strony czy usługi Internetowe identyfikują Was po adresie IP serwera VPN a nie Waszym faktyczny. Dzięki temu, dzięki VPN obejście blokad regionalnych staje się dziecinnie proste. W przypadku o którym mówimy, to jednak nie strony blokują użytkownikom dostęp do swoich treści. Tym razem, dostęp do zasobów jest blokowany przez dostawców Internetu na Ukrainie.

VPN uniemożliwia dostawcom internetu śledzenie użytkowników!

Dokładnie tak! W momencie aktywacji połączenia VPN – Wasz ruch sieciowy zostaje całkowicie zaszyfrowany. Dodatkowo, dostawca internetu widzi jedynie, że łączycie się z jednym komputerem – serwerem VPN. VPN działa jak ściana, czy kurtyna. Ani od strony dostawcy sieci nie widać jakie strony czy usługi odwiedzacie. Ani od strony tych stron, nie da się faktycznie zidentyfikować adres IP użytkownika.

Ten mechanizm oraz fakt szyfrowania pakietów danych w połączeniu VPN sprawia, że użycie VPN jest zalecane także gdy łączycie się z internetem w publicznych miejscach – przez darmowe Wi-Fi.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat VPN pytacie w komentarzach lub kliknijcie tu:  co to jest VPN?

Nasz VPN od…blokuje Rosyjskie strony

By uzyskać najlepszą wydajność połączenia sugerujemy Wam (w przypadku dostępu do stron w Rosji) korzystanie z naszych serwerów VPN w Holandii, w Niemczech i w Polsce. Szczególnie Polski VPN będzie atrakcyjny – znajduje się fizycznie najbliżej Rosyjskich serwerów.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania zapraszamy do komentarzy poniżej. Przypominamy tez, że przed rozpoczęciem subskrypcji możecie za darmo, w pełni przetestować naszą usługę VPN i Smart DNS. Zapraszamy!

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more