Ukraina blokuje Rosyjskie strony www

blokuje Rosyjskie stronyWygląda na to, ze Ukraina stara się choć cut „odegrać” na Rosji za ostatnie miesiące czyli aneksje Krymu, wojnę w Donbasie i wrogą Ukraińskiej władzy propagandę. Fakty są jednak takie, że możliwości Ukrainy w tym względzie są jednak dość ograniczone. Ostatni ruch zaś może uderzyć także w samych Ukraińców. Od 15 maja Ukraina blokuje Rosyjskie strony www – a przynajmniej te ważniejsze z nich. Poniżej dowiesz się jak obejść blokadę korzystając z VPN. 

Ukraina blokuje Rosyjskie strony www

Ponad 400 stron internetowych w Rosji jest niedostępnych dla Ukraińców. Wśród nich znajdują się popularne strony społecznościowe  i nie tylko. Vkontakte, Odnoklassniki, Yandex czy popularna na Ukrainie Mail.ru. Wszystkie te strony z dnia na dzień zostały zablokowane. Władze Ukrainy chcą by Rosyjskie firmy przestały zarabiać na użytkownikach z Ukrainy oraz by ograniczyć wpełzanie Rosyjskiej propagandy politycznej na Ukrainę. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, ze Rosyjskie firmy mogą faktycznie odczuć ten „policzek”.

Wg informacji ze strony SimilarWeb ruch sieciowy z Ukrainy to dla przykładu: 17.55% na stronach vk.com, 15.15% na Odnoklassniki czy wreszcie 10.53% for mail.ru. To wielkości, które można dość łatwo przeliczyć na konkretne kwoty pieniędzy.

odblokuj rosyjskie strony na ukrainie z VPN

Jak wiecie, VPN – szyfrowane połączenie – potrafi skutecznie ukryć Wasz adres IP. Sprawia także, że strony czy usługi Internetowe identyfikują Was po adresie IP serwera VPN a nie Waszym faktyczny. Dzięki temu, dzięki VPN obejście blokad regionalnych staje się dziecinnie proste. W przypadku o którym mówimy, to jednak nie strony blokują użytkownikom dostęp do swoich treści. Tym razem, dostęp do zasobów jest blokowany przez dostawców Internetu na Ukrainie.

VPN uniemożliwia dostawcom internetu śledzenie użytkowników!

Dokładnie tak! W momencie aktywacji połączenia VPN – Wasz ruch sieciowy zostaje całkowicie zaszyfrowany. Dodatkowo, dostawca internetu widzi jedynie, że łączycie się z jednym komputerem – serwerem VPN. VPN działa jak ściana, czy kurtyna. Ani od strony dostawcy sieci nie widać jakie strony czy usługi odwiedzacie. Ani od strony tych stron, nie da się faktycznie zidentyfikować adres IP użytkownika.

Ten mechanizm oraz fakt szyfrowania pakietów danych w połączeniu VPN sprawia, że użycie VPN jest zalecane także gdy łączycie się z internetem w publicznych miejscach – przez darmowe Wi-Fi.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat VPN pytacie w komentarzach lub kliknijcie tu:  co to jest VPN?

Nasz VPN od…blokuje Rosyjskie strony

By uzyskać najlepszą wydajność połączenia sugerujemy Wam (w przypadku dostępu do stron w Rosji) korzystanie z naszych serwerów VPN w Holandii, w Niemczech i w Polsce. Szczególnie Polski VPN będzie atrakcyjny – znajduje się fizycznie najbliżej Rosyjskich serwerów.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania zapraszamy do komentarzy poniżej. Przypominamy tez, że przed rozpoczęciem subskrypcji możecie za darmo, w pełni przetestować naszą usługę VPN i Smart DNS. Zapraszamy!

TESTUJ VPN