TVN Player za granicą – jak oglądać?

TVN Player za granicąWitajcie. Dziś wpis poświęcamy kwestiom związanym z oglądaniem TVN Player za granicą. Zarówno na terenie Unii Europejskiej jak i poza jej granicami. Zanim zaczniemy, małe sprostowanie. Oczywiście usługa VOD i TV oferowana przez TVN to nie TVN Player, choć chyba taka nazwa swego czasu obowiązywała a po prostu Player.pl Dla odróżnienia go jednak od innych usług o podobnej nazwie, pozostaniemy przy TVN Player. 

TVN Player za granicą – UE vs reszta świata

W zeszłym roku, ciut zmieniły się zasady wg których na terenie Unii Europejskiej powinny działać serwisy VOD i TV. Przynajmniej teoretycznie, wiele z nich bowiem nadal jest ograniczonych terytorialnie do swojego kraju. Dodatkowo, musicie pamiętać o tym, że to otwarcie się na resztę UE nie jest do końca pełne. Nie chodzi bowiem o to, by w Polsce móc oglądać zagraniczna TV przez internet. Czy by Polska TV za granicą, była dostępna dla wszystkich chętnych. Idea tego otwarcia polega na tym, że wyjeżdżając w np. na urlop do innego kraju UE zachowacie dostęp do opłacanych (słowo klucz!) przez siebie usług VOD i TV.

Potwierdza to zreszta to, co mozna przeczytac na stronie Player.PL

TVN Player za granicą

Jak widzicie, jest z tym kilka „problemów”. Polska karta płatnicza, czasowy pobyt, potwierdzanie Polskiego adresu no i co ważne, brak możliwości oglądania TVN Player za granica w jego podstawowej, darmowej wersji.

Co więcej, jeśli mieszkacie/wyjeżdżacie za granicę i poza terenem UE – np. w USA, w ogóle do treści serwisu nie uzyskacie dostępu. Nawet w wersji premium.

Jak to – i nie tylko – rozwiązać?

TVN Player za granicą przez Polski VPN

Odpowiedzią na tę kwestie jest właśnie VPN. Rozwiązanie to pozwala w prosty sposób zmienić prawdziwy adres IP i zastąpić go – z punktu widzenia serwisów, które odwiedzamy – adresem serwera VPN. Łącząc się przez Polski VPN uzyskacie Polski adres IP. Innymi słowy, będziecie mogli z Polskich usług online korzystać bez problemu.  Dokładnie tak, jak w Polsce.

TVN Player przez Smart DNS

Jest jeszcze jedna opcja uzyskania dostępu do treści TVN Player za granicą. To Smart DNS. Usługę tę dodajemy do każdego pakietu VPN. Korzystać z niej możecie na wszystkich urządzeniach. Szczególnie przydaje się tam, gdzie opcja VPN jest nie wspierana. Zmian ustawien DNS mozna dokonać albo w samym urządzeniu albo na routerze by ze Smart DNS mogły korzystać wszystkie urządzenia w sieci domowej.

Przyklad: konsola Xbox One nie pozwala na konfigurację VPN. Można w niej jednak zmienić ustawienia DNS i w ten sposób odblokować serwisy takie jak TV Player.

Jeśli macie pytania, zapraszamy do komentarzy.

TESTUJ VPN ZA DARMO

1 thought on “TVN Player za granicą – jak oglądać?

Comments are closed.