SoftEther vs OpenVPN oraz zmiany w HideIPVPN – ważne!

SoftEther VPN

Dziś czas na króciutki wpis na trochę bardziej „techniczny” temat, który część z Was może zainteresować. Jak wiecie HideIPVPN od jakiegoś czasu oferuje dostęp do swoich serwerów VPN poprzez najnowszy protokół – SoftEther VPN. Wybór odpowiedniego protokołu VPN jest dość istotny dla każdego użytkownika. W zależności od wyboru zmieni się sposób i stopień szyfrowania danych a także ogólna wydajność połączenia VPN. Jednym z najpopularniejszych protokołów były do niedawana PPTP (niejako najprostszy), zaś za dobre, szybkie uznawano SSTP i OpenVPN. Obecnie na rynku mamy nowego gracza, stworzonego w Japonii w ramach pisania pracy doktorskiej, wspominany SoftEther VPN. W związku w prowadzeniem tego protokołu do naszych serwerów VPN z dniem 23 marca w usłudze HideIPVPN nastąpi następująca zmiana.

Dotychczas z portu TCP 443 na naszych serwerach korzystał właśnie protokół OpenVPN. Z dniem 23.03.2015 z portu tego korzystać będą protokoły SSTP i SoftEther VPN.

Wszyscy Ci z Was, którzy używają naszego oprogramowania do łączenia się z serwerami VPN w naszej sieci mogą spać spokojnie. Nie zauważycie żadnej zmiany w działaniu usługi. Także Ci z Was, którzy korzystają z usługi Smart DNS by oglądać Netflix w Polsce, itp. nie musza się obawiać. Zmiany Was nie dotyczą.

Jeśli korzystacie z połączeń tworzonych ręcznie będziecie musieli podjąć odpowiednie kroki. Wszystkie protokoły, tworzenie połączeń oraz inne informacje znajdziecie w sekcji Support w angielskiej części strony.

A jeśli zastanawiacie się czy lepiej korzystać z Open VPN czy z SoftEther VPN najlepiej będzie jeśli rzucicie okiem na nasz test.

KUP VPN KUP SMART DNS

1 thought on “SoftEther vs OpenVPN oraz zmiany w HideIPVPN – ważne!

Comments are closed.