Smart DNS vs VPN

DNS vs VPNTechnologia VPN jest Wam już dobrze znana. To dzięki VPN możecie korzystać z serwisów takich jak Netflix, Hulu, Vudo, Vevo, ITV, 4oD czy BBC. VPN ukrywa Wasze IP po przez stworzenie wirtualnego tunelu łączącego Wasz komputer z serwerem. By jednak sprawić, że odblokowywanie stron jest jeszcze łatwiejsze uruchomiliśmy usługę Smart DNS. Czas aby napisać co nieco o różnicach czyli VPN vs Smart DNS.

Konta Premium VPN dostaną upgrade!

Zacznijmy od świetnej wiadomości. Jeśli obecnie korzystacie z pakietu Premium VPN, będziecie także mogli BEZ DODATKOWYCH KOSZTÓW!!!! skorzystać z naszego SmartDNS. Wszystkie konta VPN, zostaną uaktualnione o funkcjonalność DNS. Oczywiście zgodnie z posiadanym pakietem. Zatem Ci z Was których za pomocą VPN mają dostęp do serwerów w USA (Netflix, Hulu, Pandora, itp.) będą mogli odblokować USA po przez DNS. Podobnie pakiety VPN z adresami IP z UK będą miały dostęp do DNS na UK. Oczywiście pakiety VPN US/UK dostaną dostęp do obu wymienionych krajów przez serwery DNS.

Smart DNS vs VPN – wygodniej

Przy wszystkich swoich zaletach, VPN ma też kilka wad. Po pierwsze często wymaga sporej mocy obliczeniowej od urządzenia, na którym jest uruchomiony. Po drugie urządzenie musi być wyposażone w oprogramowanie (klienta) VPN by w ogóle z tej opcji móc skorzystać. Dobrym przykładem takiego ograniczenia są telefony z systemem Windows Phone, które na wsparcie VPN nadal czekają (wspomnimy jeszcze o nich przy okazji usługi DNS). Po trzecie, wymagają od Was tego by pamiętać, że przed uruchomieniem aplikacji czy otwarciu strony należy się połączyć z konkretnym serwerem by zmienić adres IP. W zamian za to, VPN gwarantuje Wam anonimowość (tej SmartDNS nie zapewni) i szyfrowanie przesyłanych danych.

A jak na tym tle prezentuje się Smart DNS? Przede wszystkim będzie działał właściwie z każdym urządzeniem. Nawet Windows Phone (nie ma możliwości zmiany serwerów DNS w urządzeniu) jest wstanie korzystać z dobrodziejstw SmartDNS. Wystarczy zmienić adresy serwerów w urządzeniu dostępowym sieci domowej – i już. Można oczywiście konfigurować każde z urządzeń z osobna – PC z Windows, Maca, urządzenia z iOS, Xbox’a, tablety, itd… ale nie ma takiej potrzeby!!! Co więcej, cała nasza aktywność ograniczy się do dwóch rzeczy. Pierwsza to zmiana wspomnianych serwerów DNS (ich adresy będziemy publikować w tutorialach, które pojawia się na stronie wraz z uruchomieniem usługi), drugie to upewnienie się, że nasz prawdziwy adres IP jest zarejestrowany w bazie HideIPVPN. I tyle. Potem wystarczy uruchomić dowolną aplikację czy otworzyć stronę – serwery DNS zrobią z a nas resztę. (Nie zapomnijcie o naszym najnowszym oprogramowanie VPN dla Mac OSX i Windows).

Czyli rozpoznają czy chcemy otworzyć stronę w Polsce, wtedy nasz ruch internetowy nie będzie w żaden sposób modyfikowany czy z USA czy z UK. Jeśli będziecie otwierać czy uruchamiać usługę z tych dwóch krajów to serwer DNS zadecyduje, którędy poprowadzić nasze dane aby strona zadziałała. Smart DNS to szybsze, wygodniejsze i łatwiejsze korzystanie z serwerów proxy.

W naszych testach (przed uruchomieniem) zmieniając adresy DNS na domowym routerze bez żadnego kłopotu uruchomiliśmy aplikację Netflix na Lumii z Windows Phone.

Jeśli macie pytania, zapraszamy do kontaktu z nami np. przez profil na Facbooku lub poprzez kontakt z naszym suportem na stronie głównej.

Zarejestruj usługę (bez żadnych zobowiązań i umów!!!) już dziś i ciesz się odblokowanym Hulu, Netflix, BBC iPlayer, ITV i wieloma innymi serwisami!

Kto zatem wygrywa pojedynek Smart DNS vs VPN?

Smart DNS VPN za darmo