Smart DNS jeszcze lepszy!

Odblokuj Netfilx DNSHideIPVPN to synonym słów „najlepszy VPN„. Jesteśmy dumni z tego, że dostarczamy naszym klientom najwyższej jakości usługę VPN dostępną na rynku. Nasze usługi i ceny są dokładnie dostosowane do Waszych potrzeb, to dzięki nam ukrycie adresu IP stało się prostsze niż kiedykolwiek. Wystarczy odpowiednio skonfigurować połączenie VPN, ściągnąć naszego darmowego klienta VPM, kilka kliknięć i już. Polski adres IP zostaje ukryty i zastąpiony innym, adresem serwera VPN. Ale co jeśli nie chce Wam się klikać? A może urządzenie, z którego korzystacie nie wspiera protokołu VPN? Czy wszystko stracone? Nie! Od maja oferujemy całkowicie nową usługę. Inteligentny DNS – czyli Smart DNS.

SmartDNS even better? – niemożliwe!

SmartDNS to połączenie tego co w technologii VPN i proxy najlepsze. Co ważniejsze jest to zaprezentowane jako jedna, kompletna i wyjątkowo prosta w użyciu usługa. Dzięki Smart DNS dostęp do większości serwisów VOD w USA i UK jest bajecznie prosty. Wystarczy zmiana parametrów DNS w urządzenie czy routerze zarządzającym domową siecią Wi-Fi (szczegóły są dostępne w zakładce „Setup” – widoczna po kliknięciu linku poniżej).

Najbardziej znanym i interesującym serwisem VOD, do którego większość z Was chce uzyskać dostęp jest Netflix. Jeśli zastosujecie się do naszych instrukcji uzyskacie dostęp do Netflix w Polsce na właściwie dowolnym urządzeniu. Smartfony, tablety, komputery a nawet TV dzięki np. Android TV dongle (szczegóły znajdziecie na blogu), te wszystkie urządzenia zyskają nową jakość dzięki SmartDNS. Jednak, jak to się mówi, nie ma róży bez kolców. Tak jak VPN ma swoje „wady” tak i (niestety) SmartDNS nie jest idealny. SmartDNS nie zmienia IP użytkownika, tylko „inteligentnie” kieruje ruchem sieciowym do wybranych (odblokowanych) stron. Odpowiednie pakiety, zapytania (nie całość ruchu, tak jak w przypadku VPN) są przekierowywane do odpowiednich, z góry określonych serwerów. Dzięki temu SmartDNS nie ogranicza w żadne sposób prędkości Waszego łącza internetowego, wszystkie pozostałe strony otwierają się całkowicie normalnie, bez przekierowania pakietów. Z jednej strony oznacza to, że streaming filmów w rozdzielczości FullHD, 3D nie jest żadnym problemem, z drugiej strony w szczególnych przypadkach może ograniczać. BBC iPlayyer czy Hulu są dostępne tylko w jednym, konkretnym regionie. Odblokowanie UK czy US poprzez SmartDNS staje się więc dziecinnie proste. Jednak wspomniany Netflix, to zupełnie inna para kaloszy.

Jak wiecie Netflix jest dostępny oficjalnie także w innych krajach niż USA. W każdym z nich, biblioteka tytułów dostępnych do oglądania jest (z uwagi na umowy dotyczące praw autorskich) troszkę inna. Mając to na uwadze postanowiliśmy spróbować wzbogacić możliwości naszych serwerów DNS i zaoferować Wam możliwość wyboru jednego z dwóch (najpopularniejszych) regionów – USA i UK.

Netflix US i UK – zmiana regionu przez SmartDNS

Choć rozwiązanie nie jest idealne sądzimy, że spotka się z Waszym pozytywnym odbiorem. A zatem jak poprzez SmartDNS uzyskać dostęp do Netflix’a w UK?

  1. Zaloguj się do swojej strefy klienta – „Client Area” na naszej stronie.
  2. Wybierz swój pakiet VPN lub SmartDNS
  3. W szczegółach pakietu pojawią się teraz informacje o tym jaki region Netflix’a jest obecnie odblokowany oraz przycisk zmiany regionu. W przypadku zmiany regionu należy wykonać czynności opisane w dalszych punktach.
  4. Zrestartuj urządzenie na którym skonfigurowałeś usługę DNS (także router, jeśli zmieniłeś ustawienia DNS dla całej sieci). Upewnij się, że tzw. „DNS cache” w urządzeniu została wyczyszczona (po szczegóły dla konkretnych urządzeń odsyłamy do Internetu – zwykle restart jest całkowicie wystarczający).
  5. Ponownie zaktualizujcie swój adres IP w naszej bazie danych (jeśli uległ zmianie).

Tak jak pisaliśmy, zdajemy sobie sprawę, że nie jest to najwygodniejsza metoda na zmianę regionu i mamy nadzieję, że w przyszłości uda nam się przygotować wygodniejsze narzędzie.

Pamiętajcie, SmartDNS odblokowuje różnego typu strony ale tylko VPN ukrywa i zmienia Wasze IP!