Publiczne sieci Wi-Fi- z VPN czy bez?

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Wielu z Was pyta, „Czy wolno korzystać z VPN poza miejscem zamieszkania, rejestracji?„; „Co sie stanie z moim kontem, gdy zacznę łączyć się z serwerami VPN z różnych miejsc?„.  Odpowiedzi na wyżej postawione pytania są bardzo proste i brzmią tak: Oczywiście wolno! Nic się nie stanie! Ale… Publiczne sieci Wi-Fi- z VPN  sa pop prostu bezpieczniejsze! 

Publiczne sieci Wi-Fi- z VPN

Wiąże się też trochę z tematem naszego dzisiejszego wpisu. Dostęp do internetu jest coraz powszechniejszy. Mamy fizyczną możliwość korzystania z sieci właściwie wszędzie. Z jednej strony do naszej dyspozycji oddano takie urządzenia jak smartfony, tablety, lekkie i przenośne ultrabooki. Z drugiej strony mamy też możliwość ich fizycznego połączenia z internetem czy to poprzez sieć GSM czy wspomniane Wi-Fi. Niestety im więcej chętnych, im większe możliwości tym i więcej takich, którzy będą chwili to wykorzystać do własnych celów.

Jeśli łącząc się z internetem korzystamy z pakietu naszego operatora GSM… pół biedy. Jednak z różnych względów (chcemy wyższej prędkości, nie chcemy wyczerpać limitu danych, za granicą chcemy ograniczyć koszty) często i gęsto decydujemy się korzystać z darmowych punktów dostępu czyli Free Wi-Fi Hotspot. Będąc gdzieś, na mieście skanujemy sieci znajdujące się w naszym zasięgu i nale jest! Pojawia się jedna niezabezpieczona sieć Wi-Fi. Klikamy połącz i cieszymy się, że ktoś jest takim naiwniakiem… Czy jednak jest się z czego cieszyć???

Publiczne sieci Wi-Fi- z VPN – warto!

Jaką mamy pewność, jak możemy sprawdzić, czy przypadkiem to my nie jesteśmy „internetowymi frajerami”? Jak sprawdzić czy dostępna, darmowa sieć Wi-Fi nie jest przynętą, specjalnie przygotowaną dla takich jak my? Niestety nie da się. Łącząc się przez taki punkt z internetem zdajemy się na łaskę i niełaskę tego, kto przygotował punkt dostępowy. Jeśli sami w żaden sposób nie będziemy się chronić to jedyne na co możemy liczyć w takiej sytuacji to statystyka – zwykłych użytkowników internetu jest więcej niż hakerów i złodziei. Prawdziwych/uczciwych punktów dostępowych jest więcej niż tych spreparowanych. Czy to na pewno dobry sposób aby nie zostać okradzionym? – Niebezpieczne sieci Wi-Fi

Jeśli mamy pecha i darmowe Wi-Fi jest nam faktycznie serwowane przez hackera to nawet nie zauważymy, kiedy do naszego komputera zaczną docierać fałszywe pakiety danych, porty wejścia/wyjścia zostaną dokładnie przeskanowane. Możliwe, że zostaniemy przekierowani na strony ze złośliwym oprogramowaniem, a może wpisując adres banku (bo zabrakło gotówki na wakacjach….) dostaniemy się na identyczna ale także spreparowaną stronę? Kilka dni/tygodni później może się okazać, że ktoś dokładnie wyczyścił nasze konto/a w banku. A może wziął kredyt na nasze dane wcześniej przygotowując fałszywe dokumenty. Możliwości w jaki „Ci źli” moga wykorzystać taką wiedzę są prawie nieograniczone.

Publiczne sieci Wi-Fi- z VPN – to proste!

A rozwiązanie jest proste, skuteczne – korzystaj z połączeń VPN zawsze i wszędzie.

 1. Sprawdź oponie dostępne w sieci o wybranym dostawcy VPN – HideIPVPN nie ma się czego wstydzić w tym zakresie (zapraszamy na nasz profil na Facebooku, jeśli chcecie nas lepiej poznać:  http://www.facebook.com/hideipvpn)
 2. Wykup usługę – najlepiej naszą – teraz oferujemy nowe serwery, nowe protokoły połączeń i starą niezmienioną cenę! – sprawdź! (wkrótce napiszemy kilka słów na ten temat)
 3. Korzystaj zawsze i wszędzie!

Połączenie z serwerem VPN powinno być pierwszą rzeczą, którą robicie korzystając z darmowych punktów dostępu. Wasz komputer staje się wtedy połączony „niewidzialnym” tunelem VPN bezpośrednio z naszym serwerem. Wszystkie wysyłane i odbierane dane są zaszyfrowane i nikt poza serwerem VPN nie ma dostępu do Waszego urządzenia. Jesteście bezpieczniejsi a dodatkowo macie ciągle dostęp do wszystkich swoich ulubionych usług – Hulu, BBC, Netflix, itd. To może warto spróbować?

Publiczne sieci Wi-Fi- z VPN – testuj VPN za darmo!

Każdy z Was ma możliwość bezpłatnego przetestowania naszych usług bez żadnych zobowiązań!!!! Spróbuj, nie będziesz żałować!

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more