Proxy w Internet Explorer – konfigurujemy przeglądarkę

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Dziś HideIPVPN ma dla Was krótki instruktaż, jak ustawić proxy w Internet Explorer (dotyczy wszystkich wersji).

Zanim zaczniemy – jeśli nie macie konta VPN (serwery proxy są do nich dołączone) radzimy zarejestrować darmowy VPN do testów, przed decyzją, który pakiet VPN kupić.

Konfiguracja proxy w Internet Explorer jest bardzo prosta. Skorzystajcie z kroków opisanych poniżej i gwarantujemy pełen sukces!

Ustawiamy proxy w Internet Explorer

 1. Włączamy przeglądarkę Internet Explorer. Szukamy „Opcji Internetowych”. Znaleźć je można na dwa sposoby:
  • pierwszy sposób – przyciskamy lewy ALT na klawiaturze, wybieramy zakładkę „Narzędzia” (1) i z tego menu „Opcje Internetowe” (2).
  • (2) – w prawym górnym rogu, klikamy ikonkę ustawień (1) i po wyświetleniu menu wybieramy „Opcje Internetowe”(2)

2. W otwartym oknie wybieramy zakładkę „Połączenia” (3) po czym klikamy „Ustawienia LAN” (4)

3. W ustawieniach sieci lokalnej LAN wykonujemy następujące kroki:

 • Zaznaczamy opcję „Użyj serwera proxy dla sieci LAN” (5)
 • W polu „Adres” (6) wpisujemy nazwę serwera, którego chcemy użyć, np. us5.hideipvpn.com (listę adresów znajdziecie po zalogowaniu w Panelu Klienta po kliknięciu w posiadany pakiet VPN)
 • W polu „Port” (7) wpisujemy adres jednego z trzech portów: 3129, 8080 lub 81.
 • Po wpisaniu informacji klikamy OK (8)

4. Od tego momentu, wszystkie odwiedzane w Internet Explorer strony będą przechodziły przez wybrany serwer proxy. Przy pierwszym uruchomieniu zostaniecie poproszeni o wpisanie waszego loginu i hasła (to samo, którego używacie do logowania się do VPN).

Koniec! Od tej chwili możecie swobodnie korzystać z proxy w Internet Explorer.

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more