Oglądamy Amazon Video w Polsce (1)

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Dość często piszemy o Hulu czy Netflix. Jednak jakoś tylko od czasu do czasu poruszamy temat Amazon Prime Video. Spieszymy zatem nadrobić zaległości. Jak odblokować Amazon Video w Polsce i co fajnego możemy Wam polecić!

Jak odblokować Amazon Video w Polsce?

Usługa Amazona przewija się w sieci pod kilkoma nazwami. Amazon Video, Prime Video, Prime Instant Video i ich kombinacje (my skupiamy się na Amazon Video w Polsce) . Składają się na nią głownie dwa regiony działania usługi video czyli USA i UK. Dziś skupimy się na tym jak odblokować dostęp do Prime Instant Video UK.

Przede wszystkim, podobnie jak w przypadku innych usług płatnych musicie mieć i opłacić konto w usłudze. Znalezienie adresu w UK (przy pomocy Google) to formalność a i z akceptacja kart nie powinno być problemu. W naszym przypadku do konta mamy tez dołożony adres Polski co przydaje się przy dostawach towarów.

Koszt Amazon Prime to £79 i (niestety) trzeba zapłacić od razu za cały rok z góry. Jeśli jednak wykażecie się sprytem to da się znaleźć promocje. W naszym przypadku za Amazon Prime zapłaciliśmy £59 a po przez chat z obsługa sklepu udało nam się jeszcze wynegocjować dodatkowy miesiąc działania usługi video za darmo (test nie był oficjalnie łączony z promocją).

Kwota do zapłacenia wydaje się spora, ale dzięki niej zyskujemy także inne benefity – o tym za chwilę.

Mamy już konto, zatem czas odblokować dostęp do materiałów video. Podobnie jak w przypadku wszelkich innych usług VoD, które dotąd opisywaliśmy możecie tego dokonać na dwa sposoby, czyli po przez VPN lub Smart DNS.

Opcja pierwsza, czyli VPN tworzy bezpieczny (tunel) połączenie między Waszym urządzeniem a serwerem VPN w UK. Dzięki temu Wasz prawdziwy adres IP zostaje ukryty. W ten sposób zmieniacie adres IP komputera. Po połączeniu z VPN w UK wszystkie strony i usługi z którymi się łączycie rozpoznają Was jako obecnych na terytorium Wielkiej Brytanii. Ta metoda odblokowania dostępu do treści Amazon Prime Instant Video w UK zadziała ze wszystkimi urządzeniami, które maja wsparcie VPN.

Jeśli chcecie stremować treści na urządzeniu, które VPN nie wspiera – np. konsola Xbox One podłączona do TV (na konsole możemy ściągnąć aplikację Amazon Prime Video) warto skorzystać ze Smart DNS.

Smart DNS (DNS unblock) to połączenie specjalnego serwera DNS i serwerów proxy w różnych krajach. Całość jest bezobsługowa, nie trzeba zmieniać IP, nie trzeba przełączać się między krajami. To system Smart DNS odpowiednio kieruje ruchem by odblokować żądaną treść.

Teraz zapraszamy Was do drugiej części postu – czyli co oglądać na Amazon Prime Instant Video

I jeszcze jedno, pamiętajcie, że obie nasze usługi – VPN i Smart DNS – możecie testować całkowicie za darmo, bez żadnych haczyków czy konieczności rezygnacji!

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more