Netflix UK i US przez SmartDNS

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Temat Netflixa stał się u nas ostatnio bardzo popularny. Powodem wzrostu zainteresowania tym amerykańskim serwisem streamingowym były doniesienia medialne dotyczące dwóch dość istotnych faktów. Po pierwsze pisano o możliwym wejściu Netflix’a do Polski, po drugie, wielkimi krokami (premiera wszystkich odcinków HoC – House of Cards 2 już 14.02.2014!). Także my wspominaliśmy o Netflxie w ostatnim wpisie, dotyczącym obniżki cen Smart DNS. Ale wróćmy do ostatnich dwóch najważniejszych tematów. Czyli dostępu do Netflix UK i US w ramach jednego abonamentu.

Netflix wchodzi do Polski?

Niestety nie. Co więcej nic nie wskazuje by miało się to wkrótce zmienić. Wiele z serwisów internetowych powoływało się ostatnimi czasy na ogłoszenie o pracy opublikowane przez Netflix, w którym firma szuka specjalisty z zakresu języka polskiego. Niestety. W naszej ocenie fakt ten został odczytany kompletnie odwrotnie. Powodów dlaczego tak uważamy jest co najmniej kilka.

Po pierwsze, jak sami wiecie naszym firmom i serwisom VOD ciężko jest się dogadać między sobą. Zamiast konsolidacji widzimy raczej rozdrobnienie rynku. Trudno nam sobie wyobrazić jak Netflix, który jest wstanie sprawnie dogadać się ze wszystkimi zainteresowanymi, w tym organizacjami które bronią interesów twórców np. ZAiKS. Prawa do poszczególnych filmów i seriali są mocno poszatkowane, są jeszcze stacje telewizyjne, sieci kablowe, firmy dystrybuujące i sprzedające filmy i seriale na DVD. Dla praktycznie całego lokalnego przemysłu firmowego Netflix będzie bardzo poważnym zagrożeniem. Dlatego należy sądzić, że branża zrobi wszystko by maksymalnie utrudnić i opóźnić wejście giganta do naszego kraju.

Kolejna kwestia to problemy językowe potencjalnych odbiorców, ich nawyki, cena i oferta. Jest więcej niż pewne, że biblioteka Netflixa w Polsce będzie tylko cieniem jego oferty w USA i UK. Nie da się też ukryć, że Polacy korzystają z faktu iż w naszym kraju ściąganie filmów z sieci jest prawnie dozwolone (ale upload jest niedozwolony i jeśli już musicie wrzucać filmy do sieci, lepiej robić to przez nasz VPN!). Biorąc pod uwagę,  że oferta Netflixa może na początku być nie wiele lepsza niż rodzimych dostawców VOD sprawę dodatkowo komplikować będzie problem języka. Nie należy bowiem liczyć na to, iż Netflix wyda dodatkowe pieniądze na polskiego lektora czy dubbing. No i oczywiście za Netflixa trzeba będzie zapłacić… W USA $7.99 (czyli ok. 24 zł). Na 7.99 zł na pewno nie ma co liczyć. Gdy do opłat dołożymy lokalne podatki i VAT… 25 zł może być trudne do utrzymania.

Po co Netflixowi Polacy?

W naszym odczuciu chodzi o coś innego. Polskie kino nie należy do najgorszych a Netflixowi bardzo zależy na jak największej ilości treści. Przeglądając bibliotekę Netflixa w US znajdziemy tam także pozycje kina francuskiego, hiszpańskiego i inne. Najprawdopodobniej zatem, Netflix chce dołożyć do swojej oferty Polskie filmy, a te będą wymagały przygotowanie angielskich napisów. W końcu to kontent jest najważniejszy!

House of Cards sezon II

To kolejny powód dla którego o Netflixie będzie z dnia na dzień coraz głośniej aż do dnia premiery sezonu drugiego. W zeszłym roku, serial zebrał rewelacyjne recenzje. Gdyby nie fakt, że o statuetki przyszło mu konkurować z ponad czasowym „Breaking Bad” mielibyśmy pewnego pewnego zwycięzcę. Jeśli z usług Netflix w Polsce jeszcze nie zaczęliście korzystać, macie teraz świetną okazję by nadrobić straty i nim zacznie się sezon drugi być już po obejrzeniu pierwszego. Rejestracja w Netflixie na pewno nie będziecie zawiedzeni. Długoterminowa umowa nie musi Was interesować – opłaty uiszcza się co miesiąc i w każdej chwili (podobnie jak z naszych usług VPN i SmartDNS) można zrezygnować. Co najważniejsze pierwszy miesiąc usługi działa darmowo – jeśli Wam się nie spodoba po prostu Netflixowi nie płacicie. W przypadku HideIPVPN oferujemy Wam pakiet 7 dni darmowego Smart DNS i proxy (kliknij i wybierz Free Trial).

Netflix – buy one get one free – czyli Netflix UK i US w jednym

Chcielibyśmy Wam także przypomnieć, że dzięki SmartDNS (podobnie jak dzięki US VPN)macie możliwość uzyskać dostęp do biblioteki Netflix UK i US. Dlaczego warto o tym pamiętać? Biblioteka Netflixa w UK jest mniejsza od jej amerykańskiego odpowiednika. Ma jednak sporo plusów. W UK znajdziecie bowiem sporo dobrych tytułów filmów i seriali, które z powodu ograniczeń dotyczących dystrybucji nie są w USA dostępne. Sztandarowym przykładem tego będzie wspomniany „Breaking Bad”. W USA nadal brakuje ostatniego sezonu. Wystarczy zatem zmienić ustawienia Smart DNS by przełączyć się na Netflix UK i od razu możecie się cieszyć kompletnym „BB” a także wieloma innymi tytułami. Prawdziwe 2 w 1!

By zapoznać się z nasza pełną ofertą pakietów VPN, SmartDNS i proxy, kliknij tutaj.

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more