Oglądaj IPLA za granicą z HideIPVPN przez Smart DNS!

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Już teraz, od dziś! Oglądaj Ipla za granicą…

W zasadzie choć to świetna informacja dla wielu z Was trochę boimy się o tym informować. Na działającą, odblokowaną iplę czekału długo wiele osób czego najlepszy przykład mamy w komentarzach pod wieloma postami. Jest nam naprawdę przykro, że musieliście tak długo czekać. Nie było to naprawdę naszym zamiarem. Niestety, okazało się, że rzeczywistość nie do końca chce współpracować z naszymi planami. Ale najważniejsze, że wreszcie dostęp do ipla z za granicy jest! Serwis działa!

Jeszcze kilka słów o Smart DNS – o co chodzi z tą usługą?

Zanim przejdziemy do informacji bardziej związanych z samym serwisem ipla pozwolimy sobie powrócić troszkę do podstaw usługi SmartDNS, bowiem wielu z Was ciągle nie jest pewnych o co tu chodzi.

Zakładamy konto w usłudze HideIPVPN, dokonujemy płatności za wybrany pakiet – VPN + SmartDNS lub tylko za usługę SmartDNS – w zależności od potrzeb. Na skrzynkę otrzymujemy maile informujące nas o aktywacji, wraz z loginem i hasłem, które są wymagane przy dostępie do tzw. „Client Area” (w tej sekcji na stronie możecie sprawdzić wszystkie informacje dotyczące Waszego pakietu, dokonać zmian, tam znajdziecie też Smart Key, IP Update URL).

I teraz po kolei, część z tych informacji dotyczy także usługi VPN.

Po wykupieniu i aktywacji pakietu dostaniemy (wspomniane wyżej) maile. W nich znajdziecie login (Wasz adres e-mail) i hasło, które pozwolą Wam na dostęp do Waszego konta w usłudze. Proszę nie mylić tych danych z loginem i hasłem potrzebnym do połączenia z serwerami VPN – to różne loginy i hasła.

Kolejnym krokiem jest zmiana ustawień DNS w urządzeniu. Opcje macie trzy. Po pierwsze, możecie skorzystać z naszego oprogramowania dla Windows i Mac OSX (to by korzystać z usługi Smart DNS należy podać/wpisać wspomniany wyżej Smart Key (znajdziecie go w „Client Area” – jest unikalny dla każdego użytkownika). Możecie „ręcznie” dokonać zmiany DNS w swoim urządzeniu (instrukcje krok po kroku znajdziecie na naszej angielskiej stronie). Ostatnia opcja to zmiana DNS w ruterze sieciowym, którego używacie do połączenia z Internetem. W tym przypadku wszystkie urządzenia znajdujące się w sieci domowej od razu z usługi Smart DNS mogą korzystać.

W przypadku VPN, aktywować połączenie (po jego skonfigurowaniu) należy podać login i hasło. W przypadku SmartDNS loginem i hasłem jednocześnie jest Wasz adres IP, który zapisujemy w naszej bazie danych. W ten sposób nasz serwer DNS „wie” czy „zapytanie” które otrzymuje pochodzi z uprawnionego adresu IP (od Was, naszego klienta) czy tez kogoś kto dostępu do usługi mieć nie powinien.

Jeśli korzystacie z naszego oprogramowania, aktualizacja IP odbywa się automatycznie przy każdym uruchomieniu usługi. Ale co w sytuacji gdy zmieniliście adres DNS w urządzeniu ręcznie?

W tym wypadku macie dwie opcje. Bardziej skomplikowana to ta, gdy logujecie się do swojego konta na www.hideipvpn.com i w panelu „Client Area” wybieracie „VPN & SmartDNS Packages„, klikacie swój pakiet a w jego właściwościach „Update IP”. Jeśli Wasze IP będzie aktualne, obok adresu pojawi się mała informacja  – (No need to update).

Jest jednak prostsza opcja. W tej samej sekcji, znajdziecie specyficzny adres – IP Update URL. Zawartość pola należy po prostu skopiować i dodać jako link do Ulubionych a jeśli korzystacie np. z Chrome czy IE do paska ulubionych pod adresem. W tej chwili, by zaktualizować Wasze IP wystarczy kliknąć skrót z tym linkiem.

Pamiętajcie, ze choć SmartDNS nie ma ograniczeń co do ilości urządzeń, które mogą jednocześnie z niego korzystać to ma takie w zakresie IP. Jeśli podzielicie się z kimś znajomym Waszym „IP Update URL” lub dostępem do konta, tylko urządzenia znajdujące się pod zarejestrowanym w usłudze adresem IP będą mogły z usługi korzystać.

W przypadku VPN takich ograniczeń nie ma. Możecie się łączyć z serwerami VPN dostępnymi w Waszym pakiecie jednocześnie, z różnych lokalizacji.

Oglądaj Ipla za granicą – wszędzie i na wszystkim!

Tak jak pisaliśmy, do gamy Polskich serwisów VOD odblokowanych przez SmartDNS dołącza ipla. Nie ważne czy jesteście w Niemczech, w Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie czy Australii. Serwisy VOD odblokowane w ramach SmartDNS stoja przed Wami otworem. Jak zapewne wiecie, ipla, poza ofertą darmową ma też sporą ofertę Premium. Przetestowaliśmy zarówno płatne jak i darmowe materiały i w różnych lokalizacjach na świecie, dostęp do nich odbywał się bez problemu. Jeśli jednak napotkacie jakiekolwiek trudności w dostępie do treści – koniecznie dajcie nam znać, najlepiej od razu poprzez kontakt z naszym wsparciem (support [at] hideipvpn.com) lub po przez nasz profil na Facebooku.

Zatem UFFFF…. Już dziś oglądaj ipla za granicą!

A skoro ipla już działa… to co ma być następne?

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more