Pełna odpowiedź na pytanie – Jak wybrać dobry VPN?

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Dziś mały poradnik dla tych z Was, którzy dopiero poznają „świat VPN”. Być może o VPN opowiedział Wam znajomy, może natrafiliście na blokadę regionalną a może zainteresowała Was bliżej problematyka ochrony prywatności w Internecie. Temat VPN powrócił i zapewne (jak wielu przed Wami) stanęliście przed kwestią jak wybrać dobry VPN?

Dobry VPN musi…

Sądzimy, że rozważania na temat tego czym jest i jak wybrać dobry VPN należy zacząć od odpowiedzi na pytania dotyczące tego czego od VPN oczekujemy i dlaczego chcemy z niego korzystać. Jak długo? Gdzie? Itd.

Zatem czego oczekujemy od dobrego VPN’a? Przede wszystkim warto wiedzieć, że przynajmniej z naszego punktu widzenia stopniowanie różnych cech ważności dobrego VPN mija się z celem. Nie możemy się zgodzić z twierdzeniem, że ważniejsza jest prędkość działania VPN niż stabilność – lub odwrotnie. Podobnie jak trudno nam przyznać rację twierdzeniu, że lepiej gdy serwerów jest dużo, w różnych egzotycznych krajach, niż gdy są to faktycznie lokalizacje z których chcecie korzystać. Jesteśmy przekonani, ze wszystkie cechy, które składają się na dobry VPN są równie ważne. A zatem, jakie to właściwości bralibyśmy (i bierzemy kreując nasz własny pakiet VPN) pod uwagę (zaznaczamy, ze kolejność w której o cechach tych wspominamy nie świadczy o ich ważności!).

Dobry VPN = szybki VPN

 • Prędkość – im szybsze serwery oferuje dostawca VPN tym lepiej. Oczywiście należy mieć na uwadze, że na rzeczywistą prędkość połączenia VPN wpływa o wiele więcej rzeczy niż prędkość naszego własnego łącza i serwera VPN. Tym niemniej lepiej by wszystkie serwery działały w jednym standardzie. W przypadku HideIPVPN, nasze serwery VPN oferują prędkości do 1 Gbps na użytkownika. Warto zapytać o to potencjalnego dostawcę usługi. Często bowiem zdarza się, że choć dostawca oferuje setki serwerów VPN w egzotycznych lokalizacjach będą one od Was zbyt daleko by móc z nich korzystać lub (co zdarza się najczęściej) będą po prostu bardzo wolne. Ucierpi na tym komfort korzystania z dobrodziejstw Internetu.

Dobry VPN = stabilny VPN

 • Kolejna kwestia to stabilność połączenia. Dobry VPN to taki, który działa w tle, praktycznie niezauważalnie dla użytkownika. Poza prędkością jedną z cech dobrego VPN’a jest właśnie stabilność połączenia. Cóż nam bowiem po najszybszym serwerze VPN, który co chwilę zrywa połączenie. Oglądanie filmu, ściąganie pliku czy generalnie swobodne, anonimowe surfowanie po sieci są w tych warunkach praktycznie niemożliwe.

Dobry VPN – daje się przetestować!

Na tym zakończymy pierwszą część naszego poradnika. Kolejne informacje (by nie zanudzić Was wszystkich od razu) już wkrótce. A na teraz zapraszamy do całkowicie darmowego przetestowania tego, co oferuje nasz VPN(i Smart DNS)!

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more