Niebezpieczna Gra o Tron na torrentach

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Wygląda na to, że HBO dość mocno zmienia swoje podejście do piratów. Gra o Tron na torrentach co sezon była smakowitym kaskiem. Teraz jednak dla części użytkowników może się okazać „niestrawna”. Co się zmieniło, dlaczego i jak bezpiecznie pobierać pliki w tekście poniżej.

Gra o Tron online – HBO ułatwia oglądanie

Od pierwszego sezonu serii „Game of Thrones” wszystkie odcinki, tydzień w tydzień biły rekordy popularności na serwisach torrent na całym świecie. Oczywiście także i u nas. Co ciekawe, HBO nie rwało szat z tego powodu. Gra o Tron na torrentach wręcz budowała popularność serii a w części komentarzy przedstawiciele HBO wręcz wypowiadali się z dumą, że ich produkcja jest tak bardzo lubiana. W tym czasie by oglądać seriale HBO można było wybrać jedną z trzech opcji – torrenty, TV kablowa + pakiet HBO lub połączenie pakietu TV wraz z usługa HBO Go. O tym jak oglądać HBO Go pisaliśmy wielokrotnie.

W ostatnim roku sytuacja uległa jednak dużej zmianie. I choc (oficjalnie) dotyczy wyłącznie terenu USA, to jest podobnie jak w przeszłości wyglądała sprawa z dostępem do serwisu Netflix. W USA wystartował serwis HBO Now (tu przeczytasz jak odblokować HBO Now?). Od tej chwili każdy kto ma ochotę (bez względu na to czy posiada abonament telewizji kablowej) może oglądać produkcje HBO na żądanie. A skoro już nie ma powodu by ściągać Grę o Tron z torrentów…

Gra o Tron na torrentach jest poszukiwana…

HBO „poprosił” o pomoc firmę IP-Echelon, która zajmuje się (miedzy innymi) monitorowaniem sieci, Internetu i ochroną własności intelektualnej swoich klientów. W związku z tym kopie nowych odcinków GoT dość szybko znikają z popularnych serwisów torrentowych. Ale to nie koniec. IP-Echelon rejestruje adresy IP, które brały udział w wymianie odcinków serialu. Do dostawców Internetu użytkowników są wysyłane listy z ostrzeżeniem i prośbą o kontakt. W obecnej chwili nie wiemy czy jacyś Polscy użytkownicy dostali od HBO „żółta kartkę”. Należy się jednak spodziewać, że na pewno adresy IP wszystkich „piratów” są firmie znane. Jak zostaną te dane wykorzystane w przyszłości można się tylko domyślać.

Z reguły zagraniczne firmy tego typu współpracują z lokalnymi agencjami i zwykle wiąże się to z propozycja drogiej ugody a często i zatrzymaniem komputera przez Policję.

Jak bezpiecznie pobierać pliki z sieci torrent?

Ten temat też pojawia się na naszym blogu od czasu do czasu (torrent przez VPN). Najlepsza metoda to nie pobieranie treści chronionych prawem autorskim. Szczególne w sytuacji gdy są legalne możliwości i alternatywy – Netflix, HBO Go, HBO Now, itp.

Warto też mieć na uwadze, ze w obecnej rzeczywistości generalnie surfowanie po sieci pod własnym adres IP jest mało rozsądne z wielu różnych względów. Zatem jeśli już koniecznie chcecie skorzystać z sieci P2P i torrent tym bardziej radzimy aktywacje usługi typu VPN i ukrycie własnego adres IP. W ten prosty sposób ubezpieczacie się przed otrzymaniem listów i koniecznością tłumaczenia czy faktycznie ściągaliście film czy nie.

Pamiętajcie, że nasz VPN możecie przed wykupieniem testować całkowicie za darmo i bez żadnego ryzyka.

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more