Netflix VPN problem – czuwamy!

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Zaraz po wejściu Netflixa na 130 nowych rynków na świecie (w tym do Polski) pojawił się tzw. Netflix VPN problem. W skrócie, Netflix ogłosił (kolejny już raz), że podejmuje teraz aktywną postawę wobec użytkowników korzystających z VPN i proxy. Użytkownicy, którzy korzystają z serwerów VPN i proxy, którzy korzystają z nich by uzyskać dostęp do treści z innych regionów nie będą „banowani”, ale Netflix odetnie im dostęp do innych regionów w których działa Netflix.

Netflix VPN problem – teoria

Tak jak wspominaliśmy wyżej, to nie pierwszy raz gdy Netflix mówi, ze zrobi coś z „VPN’ami”. „Netflix VPN problem” to sól w oku „Hollywood” (przez „Hollywood” rozumiemy całą branżę filmowo-rozrywkową z USA) już od dawna. W tym wypadku podejrzewamy, że to nie tyle samo „Hollywood” chce z tym walczyć jak z torrentami, co są to naciski lokalnych dystrybutorów z całego świata. To dla nich Netflix był do tej pory dużym zagrożeniem, a w tej chwili staje się praktycznie śmiertelnym. Szczególnie w sytuacji, gdy ludzie zaczynają (pomijając ich) oglądać filmy i seriale, których teoretycznie (np. w Polsce) nie ma lub powinny być oglądane np. w NC+ (patrz House of Cards).

Podejrzewamy jednak, że ani sam Netflix, ani wspominane „Hollywood” nie są zainteresowane kompletnym odcięciem tej możliwości – byle dystrybutorzy troche się uspokoili i nadal kupowali licencje. Wszyscy zdaja sobie sprawę, ze jeśli Netflix zacznie tracić użytkowników, to nie na rzecz lokalnych dystrybutorów i stacji TV ale na rzecz torrentów (przypominamy jak bezpiecznie korzystać z Torrentów). A to przecież nie opłaca się nikomu.

Netflix VPN problem – rzeczywistość

Ja do tej pory, pojawiły się wzmianki kilku usługodawców VPN, których serwery zostały zablokowane. Jak sami zapowiadają – nie na długo.

W naszym przypadku sytuacja przedstawia się następująco. Na obecną chwilę wszystkie nasze serwery VPN pozwalają na dostęp do przypisanych im regionów Netflixa. Dostaliśmy kilka zgłoszeń o problemach, ale mogą one nie być powiązane z działaniami Netflixa. Możliwe jest jednak także, że „banowanie” serwerów odbywa się falami/regionami w sieci Netflix. W każdym razie jeśli obserwujecie nas na Facebooku czy Twitter widzicie, że nie ma masowych zgłoszeń dotyczących problemów z Netflixem. Jednak staramy się trzymać rękę na pulsie.

Jeśli zauważycie jakiekolwiek problemy z działaniem Netflix po przez siec VPN pamiętajcie, ze możecie alternatywnie korzystać tez z usługi Smart DNS. W przypadku taki prosimy tez o jak najszybsze wysłanie nam informacji o problemach.

W przypadku gdyby pojawiła się generalna blokada naszej sieci zrobimy wszystko by problem jak najszybciej rozwiązać. Jednak poprosimy o odrobine cierpliwości. musimy najpierw wiedzieć jak Netflix dokonuje blokady, by móc jej zaradzić.

Tak jak pisaliśmy, sytuacja jest monitorowana na bieżąco i jeśli nowe informacje się pojawią będziemy Was informować w aktualizacjach tego postu. Mamy nadzieje (tak jak Wy), że „Netflix VPN problem” będzie burzą w szklance wody – zobaczymy.

Dziękujemy za wyrozumiałość.

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more