Netflix – nowy region dostępny

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Serwisu Netflix chyba nie potrzeba przedstawiać, większość fanów video, streamingu i seriali zna ten serwis. Większość z nich szuka też opcji odblokowania Netflix’a czy też informacji jak oglądać Netflix w Polsce. Dla pewności jednak pozwolimsy sobie na krótki rys informacyjny (i trochę darmowego marketingu dla tego serwisu video online). W końcu każdego dnia z Internetu i VPN zaczynają korzystać nowi użytkownicy!

Netflix – co to jest i jak go odblokować w Polsce?

Netflix rozpoczął wiele lat temu (dokładnie w 1997 roku) działalność jako jedna z wypożyczalni DVD w USA. W przeciwieństwie do Polski, w USA można było spotkać dwa systemy wypożyczania płyt DVD. Pierwszy, tradycyjny i znany z rynku Polskiego to ten w którym idziemy do wypożyczalni, przeglądamy na półkach dostępne płyty, wypożyczamy, idziemy do domu oglądamy i np. na drugie dzień oddajemy (płacimy bowiem za każdy dzień gdy płyta z filmem znajduje się w naszym posiadaniu). System ten jest już właściwie na wymarciu a najlepszym przykładem tego jak daleki był od ideału jest historia firmy Bockbuster i jej (właściwie) upadku w 2010 roku. Drugi model to ten, który przez kilka lat proponował klientom Netflix (w USA) czy LoveFilm (w UK). Płyty wypożyczano mianowicie poprzez stronę internetową. Do klientów wysyłane były pocztą i tą samą drogą odsyłane. W przeciwieństwie do tradycyjnych wypożyczalni DVD, które obciążały klienta za dobę, wypożyczalnie takie jak Netflix stosowały stałą, miesięczną opłatę. W ramach wybranego abonamentu mogliśmy wypożyczyć jedna lub więcej płyt i trzymać je przez dowolnie długi czas. Innymi słowy, jedynym ograniczeniem ilości obejrzanych filmów był czas potrzebny na przesłanie płyty od wypożyczalni do klienta i z powrotem by wysłać kolejną płytę. Model ten okazał się strzałem w dziesiątkę. Obejrzany film w (otrzymanej od wypożyczalni) zwrotnej kopercie po prostu wrzucano do skrzynki pocztowej i można było oczekiwać na kolejny tytuł. W ten sposób, obie wspomniane firmy działają do dziś. Jednak w pewnym momencie (i to on chyba najbardziej przyczynił się do upadku tradycyjnych wypożyczalni) nastąpiła olbrzymia zmiana.

Okazała się, że coraz trudniej konkurować z Internetem, sieciami Torrent, P2P, serwisami hostingowymi typu sławny megupload. Kliencie już nie chcieli czekać na film wysłany pocztą, chcieli oglądać do od razu. Netflix pozwolił klientom na odbiór swoich tytułów w formie streamingu. Tak jak w przypadku DVD, możemy w ramach stałej opłaty ($7.99/miesięcznie, bez żadnej długoterminowej umowy) oglądać wszystkie dostępne w ich bibliotece pozycje, bez żadnych ograniczeń. Powoli, rozszerzając dostęp do serwisu na kolejne kraje Netflix stał się największą tego typu wypożyczalnia na świecie. Obecnie nie tylko „pożycza” czy udostępnia filmy online ale także zajmuje się produkcją własnych tytułów – „House of Cards” czy „Orange is the new Black” to najbardziej znane i cenione pozycje ostatniego okresu.

W Polsce najwygodniejszą i najprostszą metodą dostępu do ograniczonego regionalnie serwisu jest skorzystanie z VPN i zmiana IP na USA lub SmartDNS.

Anonimowe P2p i Netflix w jednym pakiecie VPN

Część z Was zdecydowała się na skorzystanie z naszej oferty i wybrała pakiet anonimowego dostępu do sieci P2P i Torrent. W związku z rozszerzeniem działalności Netflix’a na kolejne regiony mamy dla Was świetną wiadomość. Wasz pakiet VPN oferuje dostęp do serwerów VPN w Holandii. Dzięki niemu możecie w całkowicie anonimowy sposób wymieniać (także uploadować) wybrane przez Was pliki. Teraz, nie zmieniając pakietu możecie także sprawdzić jaki działa Netflix. Usługa od niedawana jest dostępna w Holandii i nasze serwery VPN pozwolą Wam na pełny dostęp do serwisu Netflix i tej części jego biblioteki, która na tym rynku jest oferowana.

SmartDNS – czyli światowe VOD w Polsce

Od niedawana oferujemy (także jako osobną usługę) odblokowanie serwisu Netflix także przez DNS. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość oglądania filmów i seriali w jeszcze prostszy sposób niż w przypadku VPN. Netflix, Hulu, 4oD, iPlayer i wiele, wiele innych staną przed Wami otworem właściwie na wszystkich Waszych elektronicznych gadżetach. Smart DNS to najwygodniejszy obecnie sposób odblokowania ograniczonych regionalnie serwisów video i muzycznych.

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more