Netflix na TV oraz Crackle, iPlayer i inne serwisy

Netflix na TV

No fajnie. Mamy konto super VPN, mamy adres IP z USA, w dowolnej chwili możemy zmienić IP na adres z UK. Możemy się cieszyć rozrywką na tablecie, na telefonie (chyba, że to Nokia z Windows Phone – a może nawet już nie Nokia tylko Microsoft Lumia) w komputerze. Ale co z naszym pięknym, niedawno kupionym SmartTV? Jak przekazać na niego obraz, skoro już płacimy za Natflix’a co miesiąc. Kable? Kombinowanie z aplikacjami? Robimy jailbrake TV? I co z ustawieniami VPN? Czy trzeba będzie nowy router? Jeśli masz takie problemy czytaj dalej, bo mamy bardzo proste rozwiązanie! Czyli jak oglądać Netflix na TV (i nie tylko Netflix).

Netflix na TV – nie przez VPN

Po pierwsze do celów typowo rozrywkowych proponujemy Wam znacznie lepsze rozwiązanie niż nawet najlepszy VPN. Rozwiązanie, które sprawi, że bez żadnych kłopotów, opóźnień czy też jakiegokolwiek zaangażowania z Waszej strony (poza jednokrotną konfiguracją urządzenia – jakiego, o tym za chwilę) będziecie mogli się cieszyć wieloma serwisami VOD z poza Polski na ekranie Waszego telewizora. Na myśli mamy oczywiście SmartDNS. SmartDNS to nowa (w naszej ofercie) technologia, która idealnie nadaje się do odblokowywania wszelkiego rodzaju treści multimedialnych na stronach i w serwisach objętych blokadą regionalną. Innymi słowy SmartDNs jest idealny by odblokować dostęp do Netflix w Polsce. SmartDNS to także super wyjście dla urządzeń bez wsparcia dla technologii VPN.

Ok, zatem mamy już wiedzę jak odblokować dostęp do BBC, Hulu, Netflix’a i innych serwisów. Ale jak oglądać Netflix na TV?

Netflix na TV – z Xbox One, Android TV lub po zmianie regionu Smart TV

Wydaje nam się, że najprostsze rozwiązania są najlepsze. Polecamy zatem wizytę na znanym portalu aukcyjnym i przeglądnięcie produktów dostępnych w kategorii Android TV. Kiedy już zdecydujecie się na konkretny model, nawet stary TV bez dodatkowych funcki może stać się pełnoprawnym SmartTV. Za ok. 200 zł z dowolnego starego telewizora, można zrobić Smart TV.

W następnej kolejności zmieniamy parametry serwerów DNS w naszym domowym routerze sieciowym. Oczywiście można tego także dokonać w samym Android TV, jednak zmiana parametrów DNS na SmartDNS dla całej sieci jest prostsza. Za jednym zamachem z takiego rozwiązania, mogą korzystać wszystkie urządzenia  – w tym nawet WP8 (w następnym wpisie powiemy Wam jak oglądać Netflix’a na Windows Phone 8).

Ze sklepu Google Play ściągamy potrzebne aplikacje, czyli Netflix, BBC iPlayer, Crackle, itd… i… już.

Router skonfigurowany dla potrzeb odblokowania serwisów VOD przez Smart DNS. Telewizor przystosowany do korzystania z sieci i tychże serwisów. Czas na oglądanie! 😉

KUP VPN KUP SMART DNS