Jak sprawdzić Smart DNS przed zakupem!

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Jak wiecie HideIPVPN oferuje dwie niezależne od siebie usługi choć oferowane także we wspólnych pakietach. Pierwsza i podstawowa to usługa VPN. Druga to usług to Smart DNS i na niej chcemy się dziś skupić. A konkretnie na tym co działa, co nie działa, gdzie i dlaczego. Innymi słowy jak sprawdzić Smart DNS przed zakupem. 

VPN zawsze przydatny…

Zacznijmy od wspomnianego na początku VPN. Przede wszystkim VPN to znacznie pełniejsza usługa. Tylko dla części z Was i w ograniczonym zakresie Smart DNS może być pełnym zastępstwem. Przy wszystkich jego zaletach nie ma bowiem funkcji oferowanych przez usługę VPN. Odblokowanie treści z innych regionów to bowiem tylko ułamek możliwości VPN. Ważniejsze cechy to opcja ukrycia własnej lokalizacji i własnego adresu IP. Możliwość szyfrowania i ukrywania typu przesyłanych danych. A to tylko część możliwości VPN. Cechy te można wykorzystać na wiele rożnych sposobów – między innymi do odblokowania treści objętych tzw. ograniczeniami geograficznymi.

Dlaczego i jak sprawdzić Smart DNS

Smart DNS ma kompletnie inne zastosowanie. To praktycznie wyłącznie narzędzie do jak najłatwiejszego odblokowania treści w internecie. Jednak z powodu swojej budowy i względnej prostoty nie działa dla każdej platformy, aplikacji czy usługi.

By zrozumieć ograniczenia Smart DNS musicie zrozumieć jak usługa działa i z czego się składa. Sporo informacji znajdziecie na ten temat powyżej w zakładce – Co to jest Smart DNS? Najistotniejsze to wiedzieć, że Smart DNS to połączenie działania zwykłego serwera DNS (to serwery DNS wskazują „komputerowi” drogę do treści/strony www) i serwerów proxy – bramek/pośredników w różnych krajach.

Gdy korzystacie ze Smart DNS w specyficznych sytuacjach nasz serwer DNS rozpoznaje, że chcecie np. oglądać darmowe seriale na Yahoo View i ten fragment ruchu przesyła przez serwer proxy w USA by treści te od razu odblokować. Niestety nie zawsze działa to tak prosto. Zdarza się bowiem że twórca aplikacji w samym jej kodzie wprowadza informacje z jakiego serwera DNS ma ona korzystać.

Zwykle są to serwery DNS Google. Jest ich sporo, są szybkie a teoretycznie o to chodzi, by ktoś kto chce oglądać film online miał do niego od razu dostęp. W takiej sytuacji pomimo iż w Waszym urządzeniu czy routerze skonfigurowany jest Smart DNS aplikacja zignoruje te ustawienia.

By nie być rozczarowanym sugerujemy sprawdzić Smart DNS i oferowane opcje dla konkretnych usług i platform.

By sprawdzić Smart DNS pod kątem usług należy wejść na listę kanałów.

Tam znajdziecie wszystkie odblokowane przez Smart DNS usługi i kanały. Możecie sprawdzić je wg interesującego Was kraju czy platformy.

Jeśli jakaś interesujące Was usługa nie pojawia się jako dostępna lub nie jest dostępna na interesującej Was platformie – dajcie nam znać. Nie obiecujemy sukcesu (na sztywne ustawienia DNS w aplikacji nie mamy wpływu!) ale zawsze możemy spróbować.

Zanim subskrybujesz VPN i Smart DNS!

Nie chcemy byście byli rozczarowani naszymi usługami. Jesteśmy przekonani co do jakości naszych serwerów VPN i tego jak działa Smart DNS. Ale jak zapewne się domyślacie wszystkim dogodzić się nie da. Dlatego serdecznie prosimy – przed subskrybowaniem naszych usług przetestujcie nas! To nic nie kosztuje. Zobaczcie jak działa VPN, jak sprawdza się Smart DNS czy podobają się Wam nasze darmowe aplikacje VPN dla Windows, MacOS, Androida i iOS. W przypadku pytań, jesteśmy do Waszej dyspozycji!

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more