Jak oglądać HBO Go za granicą – VPN i Smart DNS!

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Jak oglądać HBO Go za granicą, to jedno z tych pytań, które dość często przewija się w wynikach wyszukiwania Google dość często. Chyba zaraz obok pytania – jak zmienić region Netflix? Dziś zatem na tapecie HBO i sposoby odblokowania HBO Go Polska za granicą. 

Możesz oglądać HBO Go bez umowy i pośredników!

Zanim przejdziemy dalej, do szczegółów technicznych mamy ważną informację. Jakiś czas temu, HBO uwolniło swoja usługę VOD. Jeszcze do niedawna było tak, że serwis HBO Go był tylko dodatkiem do innych ofert. Konieczne było posiadanie umowy na dostawę telewizji i kanałów HBO lub choćby na dostawę internetu od konkretnego podmiotu. Z tym już koniec! Od marca tego roku, HBO Go jest dostępne beż długoterminowej umowy, bez pośredników – dokładnie tak samo jak Netflix czy Showmax. Jednak  przeciwieństwie do Showmax, jest je dużo łatwiej odblokować i oglądać za granicą!

Jak oglądać HBO Go za granicą?

HBO, podobnie jak Netflix i inne usługi VOD z ograniczeniem terytorialnym polega na rozpoznaniu adres IP użytkownika. Innymi słowy, jeśli mieszkacie za granicą i łączycie się z internetem z zagranicznym adresem IP, treści serwisu HBO Go pozostaną dla Was niedostępne. Znaczy to, że do działania HBO Go Polska wymaga Polskiego adresu IP.

HBO GO za granicą przez VPN

Pierwsza opcja odblokowania HBO to VPN. Połączenie VPN z jednym z naszych serwerów VPN w Polsce pozwoli ukryć Wasz zagraniczny adres IP. Serwer VPN będzie działać jako pośrednik między Wami a innymi stronami, serwisami. HBO Go rozpozna Polski adres IP serwera VPN, nie Wasz prawdziwy.

VPN ma także dodatkowe zalety. Dzięki temu, że szyfruje Wasz cały ruch sieciowy poprawia bezpieczeństwo Waszych danych online. To ważne, szczególnie gdy korzysta się np. z publicznych sieci Wi-Fi. Ukrywając Wasz adres IP poprawia też Waszą anonimowość i prywatność.

Na jakich urządzeniach zadziała VPN i HBO Go za granicą?

VPN działa na wszystkich urządzeniach z bardziej zaawansowanymi systemami operacyjnymi. Windows, Linux, macOS, Android, iOS czy routery DD-WRT. Dodatkowo pamiętajcie, że dla systemów Windows, macOS, iOS i ANdroid mamy dedykowane, darmowe aplikacje VPN. Wystarczy się zalogować swoim kontem VPN.

Oglądaj HBO Go przez Smart DNS

Jeśli urządzenie z którego chcecie korzystać, np. Smart TV z Polski, konsola do gier, itp nie mają wsparcia dla VPN proponujemy Wam Smart DNS – dołączony do każdego pakiety VPN.

Smart DNS to połaczenie serwera DNS (zmienia nazwy literowe serwisów i stron na adresy IP) oraz serwerów proxy. Proxy podobnie jak VPN będzie pośredniczył w przekazywaniu Waszego ruchu do docelowych miejsc. W przeciwieństwie do VPN nie zaszyfruje jednak Waszego ruchu. Smart DNS można skonfigurować praktycznie na dowolnym urządzeniu, w tym na domowym routerze. W takiej sytuacji, ze Smart DNS korzystają wszystkie urządzenia w sieci domowej. Na jednym można oglądać Netflix z USA, na drugim HBO Go Poland.

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania o VPN czy jak oglądać HBO Go za granicą jesteśmy d Waszej dyspozycji!

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more