Jak aktualizować adres IP w Smart DNS?

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Od czasu do czasu na naszym blogu pojawiają się komentarze pytające o  dwa aspekty działania usługi Smart DNS. Jak aktualizować adres IP w Smart DNS (i dlaczego)? Oraz, jak zmienić regiony działania usługi Smart DNS. postaramy się rozjaśnić sprawę w tym wpisie. Jak to często bywa zaczniemy od końca i ciut łatwiejszego zagadnienia.

Jak zmieniać regiony usługi Smart DNS?

Otóż by za pomocą usługi Smart DNS dostać się do strony (usługi) w USA, UK czy Polsce WOGÓLE NIE TRZEBA ZMIENIAĆ REGIONU w panelu klienta.

Zakładka powyżej, którą widzicie w Panelu Klienta dotyczy tylko usługi Netflix i Amazon Prime. Te bowiem usługi występują w wielu regionach i serwer DNS musi, który region Was aktualnie interesuje. Netflix UK czy Netflix USA? We wszystkich pozostałych przypadkach wszystko działa automatycznie. Zatem z oglądania czegoś na BBC iPlayer (w UK) po prostu przenosicie się na Hulu do USA a nasz DNS załatwia resztę. Wszystkie regiony są dostępne jednocześnie – także Polska TV za granicą!

Zatem wszystko jasne. Czas na druga sprawę.

Jak aktualizować adres IP w Smart DNS?

To także nie jest skomplikowane. Aktualizacji adresu IP w Smart DNS możecie dokonać na kilka sposobów. Po pierwsze możecie skorzystać z naszej aplikacji dla Windows lub OS X. Po włączeniu usługi Smart DNS Wasz adres IP zostanie zaktualizowany automatycznie. Jeśli z jakichś względów nie możecie lub nie chcecie korzystać z tych aplikacji oto kolejne metody.

Logujemy się do Panelu Klienta.

 Klikamy detale pakiety VPN / SmartDNS

I teraz mamy następujące opcje:

 1. Jeśli adres będzie wymagał aktualizacji pojawi się obok pomarańczowy przycisk „Update IP Address”
 2. Smart Key to Wasz „login” Smart DNS w naszej darmowej aplikacji dla Windows i OS X (każdy klient ma indywidualny Smart Key – nie podawaj go nikomu)
 3. „IP Update URL” jeśli skopiujecie ten link i dodacie do ulubionych wystarczy, ze w przyszłości klikniecie i wejdziecie na te stronę, by Wasze IP zostało zaktualizowane (każdy klient posługuje się indywidualnym linkiem – nie dziel się nim)
 4. To opisane w pierwszej części postu regiony działania niektórych usług. Bez związku z regionami Smart DNS jako całości.

Czy macie jeszcze jakieś pytania? Zapraszamy do komentarzy poniżej!

Pamiętajcie, ze możecie bez za darmo testować nasz Smart DNS przez 7 dni. Z usługi nie trzeba rezygnować – sama przestanie działać jeśli się nie zdecydujecie na subskrypcje.

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more