HideIPVPN wspiera protokół WireGuard VPN

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Z przyjemnością informujemy, że protokół WireGuard® jest już oficjalnie wspierany przez HideIPVPN. Dodanie tej nowej warstwy zabezpieczeń oznacza, że będziemy w stanie zaoferować Wam coraz bardziej zaawansowane funkcje, które z kolei pomogą zapewnić bezpieczeństwo w sieci – a wszystko to bez poświęcania prędkości lub wydajności!

Co to jest WireGuard?

WireGuard to open-source’owy protokół VPN, który wykorzystuje najnowocześniejszą kryptografię, a jednocześnie jest łatwy w konfiguracji, szybki i bezpieczny.  Jest to nowy protokół VPN, który rozpoczął się jako eksperyment. Stopniowo ewoluował jako alternatywa dla OpenVPN i IPSec. Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat protokołu WireGuard, przeczytajcie ten wpis przygotowany przez naszych ekspertów.

WireGuard został oficjalnie wydany publicznie 30 marca 2020 roku, jest zawarty w wersji 5.6 jądra Linux.

Chociaż WireGuard został pierwotnie opracowany dla systemu Linux, jest teraz dostępny także na inne systemy operacyjne: macOS, VPN dla Windows, VPN dla Android, VPN na iOS, lub BSD.

Co wyróżnia protokół WireGuard VPN?

Bez zanudzania. Oto lista najważniejszych cech, które warto znać by ocenić przydatność korzystania z tego właśnie protokołu VPN:

 • Zapewnia wyższe prędkości połączenia niż OpenVPN
 • Ma wyższą wydajność niż inne protokoły VPN
 • Jest bezpieczniejszy i cechuje się silniejszą kryptografią niż pozostałe protokoły VPN
 • Wymaga mniej pamięci RAM i zasobów procesora niż IPsec VPN
 • Jest oferowany na wszystkich głównych platformach
 • Poprawia żywotność baterii w urządzeniach mobilnych dzięki swojej bezstanowej naturze

Jak używać protokołu WireGuard w usłudze HideIPVPN?

Tymczasowo możesz skorzystać z ręcznej konfiguracji połączenia VPN w swoim systemie, nasz zespół pracuje obecnie nad wprowadzeniem jej do naszego darmowego oprogramowania VPN.

Poniżej znajduje się lista naszych obecnie obsługiwanych urządzeń i linki do samouczków:


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, czym jest Wireguard, co to jest VPN lub potrzebujesz dodatkowej pomocy w zakresie wsparcia, nie wahaj się skontaktować z naszym zespołem wsparcia!

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more