HideIPVPN wspiera protokół WireGuard VPN

WireGuard VPN w HideIPVPN

Z przyjemnością informujemy, że protokół WireGuard® jest już oficjalnie wspierany przez HideIPVPN. Dodanie tej nowej warstwy zabezpieczeń oznacza, że będziemy w stanie zaoferować Wam coraz bardziej zaawansowane funkcje, które z kolei pomogą zapewnić bezpieczeństwo w sieci – a wszystko to bez poświęcania prędkości lub wydajności!

Co to jest WireGuard?

WireGuard to open-source’owy protokół VPN, który wykorzystuje najnowocześniejszą kryptografię, a jednocześnie jest łatwy w konfiguracji, szybki i bezpieczny.  Jest to nowy protokół VPN, który rozpoczął się jako eksperyment. Stopniowo ewoluował jako alternatywa dla OpenVPN i IPSec. Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat protokołu WireGuard, przeczytajcie ten wpis przygotowany przez naszych ekspertów.

WireGuard został oficjalnie wydany publicznie 30 marca 2020 roku, jest zawarty w wersji 5.6 jądra Linux.

Chociaż WireGuard został pierwotnie opracowany dla systemu Linux, jest teraz dostępny także na inne systemy operacyjne: macOS, VPN dla Windows, VPN dla Android, VPN na iOS, lub BSD.

Co wyróżnia protokół WireGuard VPN?

Bez zanudzania. Oto lista najważniejszych cech, które warto znać by ocenić przydatność korzystania z tego właśnie protokołu VPN:

  • Zapewnia wyższe prędkości połączenia niż OpenVPN
  • Ma wyższą wydajność niż inne protokoły VPN
  • Jest bezpieczniejszy i cechuje się silniejszą kryptografią niż pozostałe protokoły VPN
  • Wymaga mniej pamięci RAM i zasobów procesora niż IPsec VPN
  • Jest oferowany na wszystkich głównych platformach
  • Poprawia żywotność baterii w urządzeniach mobilnych dzięki swojej bezstanowej naturze

Jak używać protokołu WireGuard w usłudze HideIPVPN?

Tymczasowo możesz skorzystać z ręcznej konfiguracji połączenia VPN w swoim systemie, nasz zespół pracuje obecnie nad wprowadzeniem jej do naszego darmowego oprogramowania VPN.

Poniżej znajduje się lista naszych obecnie obsługiwanych urządzeń i linki do samouczków:


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, czym jest Wireguard, co to jest VPN lub potrzebujesz dodatkowej pomocy w zakresie wsparcia, nie wahaj się skontaktować z naszym zespołem wsparcia!