HBO Now w Polsce!?

HBO NowSerwisy VOD takie jak Hulu, Netflix, Crackle są znane internautom w Polsce i na całym świecie. Jedną z usług, która zawsze budzi spore emocje jest kanał HBO. Do tej pory HBO oferowało Wam dostęp do swoich materiałów jedynie w ramach platformy (bardzo niedoskonałej, przynajmniej w Polsce) HBO Go. Wygląda na to, że nadchodzą zmiany… czyli HBO Now!

HBO Go legalne ale nie dla każdego

Obecnie chętni na oglądnie seriali i programów HBO mają dość ograniczone opcje (choć należy przyznać, że na tle USA i tak nie jest najgorzej!). Musimy wykupić bowiem pakiet kanałów HBO Premium od naszego dostawcy telewizyjnego lub przynajmniej (np. oferta taka jest w Netii – działa nieźle) opłacać łącze internetowe u odpowiedniego dostawcy by móc także korzystać z oferty HBO Go. Alternatywą pozostają torrenty i sieci P2P. Jednak jeśli korzystacie z nich ściągając materiały chronione prawem autorskim bez osłony VPN, pod własnym adresem IP narażacie się na to iż będziecie celem kancelarii prawniczych. Jak dotąd, mimo wielu apeli pt. „HBO shut up and take my money” HBO pozostawało głuche na apele internautów by otworzyć dostęp do swoich materiałów dla wszystkich chętnych. Powodem takiej polityki był fakt, że znacząca część dochodów stacji pochodzi (szczególnie w USA) właśnie od sieci kablowych, które sprzedawały swoim klientom kanały HBO. Stworzenie platformy, która nie wymagałby opłacania abonamentu za kabel  byłaby zatem realna konkurencją dla sieci kablowych. Wydaje się jednak, że opcja otwartości i szukania nowych źródeł dochodu przeważyła. Szacuje się, że w samym USA HBO ma szanse pozyskać ok. 70 milionów nowych subskrybentów, który dotąd i tak nie byli klientami sieci kablowych. Jednak (co ważne) ciężko znaleźć informacje czy i jak bardzo otwarcie nowej usługi nasili trend zwany „cord cutting”. Wielu ludzi wystarczy bowiem opłacanie samego łącza internetowego (co z kolei nie jest wielkim źródłem przychodów dla sieci kablowych i telekomów) i zadowoli się opłacaniem Netflix’a i nowego serwisu HBO.

HBO Now prawie oficjalnie!

Wedle najnowszych doniesień nowa, otwarta dla wszystkich usługa HBO będzie nosić nazwę HBO Now. Ma wystartować na wiosnę, wraz z premierą najnowszego sezonu „Gry o Tron” („Game of Thrones”). Początkowo ma być dostępna dla użytkowników Apple TV ale jesteśmy przekonani, ze krótkim czasie pojawi się na wszystkich pozostałych platformach. W USA dostęp do HBO Now ma kosztować $15/miesięcznie. Nie wiadomo na obecna chwilę czy i kiedy usługa pojawi się w Polsce, a także czy będzie dostępna (poza aplikacjami) przez stronę www.

Gdy tylko wystartuje sprawdzimy czy karty kredytowe z poza USA są przez HBO (jak w przypadku Netflix’a) akceptowane. Usługa będzie na pewno działać poprzez nasze serwery VPN w USA (zmiana IP na USA) i oczywiście postaramy się odblokować do niej dostęp przez Smart DNS jak tylko to będzie możliwe (sytuacji z odblokowaniem ipla nie powtórzymy).

HBO Now – nowe informacje!

Oto jak odblokować dostęp do HBO Now w Polsce mając urządzenie z Androidem!

KUP VPN KUP SMART DNS