Darmowy VPN nie zawsze oznacza „za darmo”

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Szukając dla siebie metody na dostęp do zamkniętych stron (np. HULU, BBC i innych) pośród wielu narzędzi i możliwości natraficie na pewno na strony oferujące darmowy VPN. Z reguły aby skorzystać trzeba będzie podać trochę danych na swój temat oraz zainstalować specjalne oprogramowanie. Uczulamy!!! Pomyśl dwa razy zanim klikniesz „Download” a zaraz potem „Install”. Nie wiele rzeczy w życiu jest za darmo a usługi VPN jako coraz popularniejsze stały się źródłem dochodu także dla tych złych.

 W przypadku HideIP VPN oraz jemu podobnych, komercyjnych przedsięwzięć kupujemy serwery oraz ruch, który może przez nie przechodzić od największych dostawców i centrów danych na świecie. Występujemy jako pośrednik między Wami a tymi olbrzymimi serwerowniami. Można to trochę porównać do hurtowni i sklepu. Kiedy potrzebujecie kupić jakieś towary na sztuki a nie kontenery idziecie do dobrego sklepu a nie największej hurtowni.

Jednym z naszych głównych celów jest zakup tylko u najlepszych dostawców, najlepszych pakietów. Wszystko po to abyśmy mogli zaoferować Wam najlepsze serwery VPN (bez ograniczeń w ilości przesłanych danych), najszybsze serwery VPN (na żadnym z naszych serwerów nie stosujemy żadnych ograniczeń co do prędkości¹), najbezpieczniejsze serwery VPN (nasze serwery obsługują większość protokołów bezpieczeństwa w tym PPTP, L2TP oraz OpenVPN). Oznacza to np. że bez strachu możecie korzystać ze wszystkich sieci p2p czy torrent – za pośrednictwem naszych serwerów wymiana plików nastąpi szybko i anonimowo (dotyczy serwerów DE1, DE2 oraz NL1 i NL2 dostępnych w pakietach Premium). Gdy ktoś twierdzi, że daje Wam darmowy dostęp do serwerów VPN pamiętajcie, że wszystko kosztuje. Sprzęt, oprogramowanie, obsługa, przesył danych, itp… Skoro Wy nie płacicie to kto?

Pamiętajcie, że większość systemów komputerowych ma już wbudowaną obsługę (klienta) VPN. Nie zależnie od tego czy jest to jakaś odmiana Windows, Linux’a czy nawet iPhone. Oznacza to, że aby połączyć się z serwerem VPN nie trzeba ściągac żadnego dodatkowego, „dziwnego” oprogramowania. Dokładnie tak jak jest to opisane w sekcji „How to” na stronie HideIP VPN (odnosi się do połączeń typu PPTP i L2TP).

Jeśli zatem macie potrzebę aby ukryć lub zmienić swoje IP wystarczy, że znacie nazwę serwera (np. uk1.hideipvpn.com) lub jego adres IP, swój login i hasło – i już. To wszystko. Zatem jeśli w przypadku darmowej usługi VPN, ktoś prosi Was abyście najpierw zainstalowali jego oprogramowanie należy być podwójnie czujnym! Może to oznaczać, że taki darmowy VPN jest jednak nie całkiem darmowy (ale o tym przekonacie się gdy juz będzie po fakcie). Czasem jest to software, który poza faktycznym uruchomieniem połączenia VPN z jakimś serwerem zmieni np, permanentnie Waszą stronę startową w przeglądarce aby skierować Was na stronę z reklamami lub co gorsza będzie Was po prostu szpiegować nawet wtedy gdy z samego „darmowego” połączenia nie korzystacie. Numery kart kredytowych, piny, hasła, itp… to wszystko może być warte o wiele więcej niż dowolna płatna usługa VPN.

Pewnie niektórzy z Was zauważyli lub pamiętają, że HideIP VPN także oferowało darmowe konta (mamy nadzieję, że znów już niedługo takie konta będziemy mogli zaoferować). Jednak nigdy!!! nie prosiliśmy nikogo aby zainstalował jakiekolwiek oprogramowanie w celu uruchomienia usługi. Opinie na nasz temat możecie przeczytać na wielu stronach poświęconych usługom VPN w internecie. Są to opinie naszych klientów używających kont Premium VPN i Free VPN (szczegóły pakietów są dostępne na stronie HideIP VPN). Naszym zamiarem było podzielenie się owocami naszej pracy ze społacznością internetową a szczególnie z ludźmi, którzy na bezpieczne i wysokiej jakości połączenia VPN nie mogą sobie pozwolić. Chcieliśmy pomóc internautom z takich krajów Chiny, Iran czy Wietnam gdzie cenzura internetu jest bardzo wysoka i dostęp do tak „podstawowych” zdawałoby się stron jak Facebook niemożliwy.

To była i jest nasza mała cegiełka w ulepszanie świata.

Poniżej znajdziecie linki do stron, na których możecie się zapoznać z opiniami o naszej usłudze. Będziemy wdzięczni także za Wasze opinie i komentarze – to one pomagają nam czynić naszą usługę jeszcze lepszą i bardziej dostosowaną do Waszych potrzeb.

Start VPN; My VPN Reviews; Hide IP Tools

Korzystanie z HideIP VPN to korzystanie z bezpiecznego i otwartego internetu.

¹) Faktyczna prędkość połączenia jak i ping zależy bezpośrednio od fizycznej odległości pomiędzy klientem a serwerwm VPN. Generalnie można przyjąć, że im dalej tym wolniej.

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more