Apple iPad, VPN i streaming video

Dzisiejszy wpis na pewno zainteresuje tych z Was, którzy mają już iPad’a (ewentualnie planują zakup) i lubią amerykańskie filmy, seriale i programy (jeśli zamiast iPada macie poczciwego PECETA także czytajcie dalej – to co da się oglądać na iPadzie, da się oglądać na PC – ta zasada działa tylko w jedną stronę).

Powiemy Wam bowiem jak, dzięki dostępowi do amerykańskich serwerów VPN (czyli tych, które zmienia Wasze polskie IP na adres IP z USA) można ZA DARMO oglądać dość sporo materiałów dostępnych tylko dla amerykanów. Część z Was, która czytała nasz wpis kilka miesięcy temu dotyczący TV ABC z grubsza już wie o co chodzi, ale dziś powiemy Wam o dwóch kolejnych aplikacjach. Reasumując ten przydługi wstęp, musicie mieć: iPad’a / iPad’a 2 lub PC oraz jeden z pakietów Premium VPN zapewniających dostęp do serwerów w USA i oferowanych przez nas.

W kwestii iPada jeszcze jedna uwaga, aby pobrać prezentowane przez nas aplikacje potrzebne bedzie Wam konto w amerykańskiej części serwisu iTunes/App Store. Aplikacje są całkowicie darmowe (jak i „kontent” który dostarczają) więc możecie ich śmiało użyć do zakładania samego konta. Tutoriali co i jak jest w sieci pełno, ot choćby tu: My Apple Forum. Zaczniemy od wspomnianego wyżej ABC Player’a (link do iTunes US). Zapewne większość z Was słyszała o amerykańskim serwisie HULU (przed wejściem na stronę zalecamy połączenie z dowolnym z naszych serwerów VPN w USA). Dzięki serwisowi internauci w USA mogą ogladać sporą ilość filmów oraz najnowsze produkcje telewizyjne między innymi telewizji ABC (stacja ma udziały w serwisie).

Tu informację dla użytkowników PC i iPada rozchodzą się po raz pierwszy. Na PC bowiem ( po zmianie adres IP na amerykański) możemy po prostu korzystać z serwisu HULU bez żadnych ograniczeń. Niestety iPad jest traktowany jako urządzenie mobilne i HULU wymaga od użytkownika wykupienia usługi HULU Plus czego bez posiadania amerykańskiej karty płatniczej zrobić się nie da :-(.  Tu z pomocą przychodzi wspomniana wyżej aplikacja. Tak się bowiem składa, że serwis HULU został niedawno wystawiony na sprzedaż. Jak potoczą się jego dalsze losy trudno powiedzieć ale w związku z tym część z jego właścicieli (m.in. ABC i NBC) oferuje też dostęp do własnych materiałów na swoich stronach (tu lista programów stacji ABC, które będziecie mogli oglądać).

A zatem do wykonania jest: ściągnięcie aplikacji ABC Player na iPad’a; połączenie z serwerem VPN; uruchomienie aplikacji oraz (rzecz najtrudniejsza) wybór programu ;-).

Kolejna na liście jest „bliźniacza” aplikacja, konkurenta i także współwłaściciela HULU czyli NBC Player (tu link do iTunes US). Podobnie jak w przypadku TV ABC użytkownicy PC mogą oglądać te materiały w serwisie HULU bądź na stronie NBC.

Na stronie znajdziecie listę programów produkowanych przez stację. Jeśli możemy Wam cos polecić to zwróćcie uwagę na:  The OfficeParenthoodParks and RecreationSaturday Night Live30 RockThe Voice (czyli to co w Polsce znacie jako The Voice of Poland). Instrukcja „co i jak” aby oglądać jest tak samo prosta jak powyżej, czyli należy: ściągnąć aplikację NBC Player na iPad’a; połączyć się z serwerem VPN; włączyć programi wybrac co chcecie oglądać.

Na koniec coś dla tych z Was, którzy lubią nie tylko seriale ale i filmy. Na Hulu, te drugie są dostarczane przez serwis Crackle. I znów powtórka. Użytkownicy PC mogą oglądać je zarówno w serwisie Hulu jak i na stronie Crackle.com. UWAGAkoniczne włączcie połączenie VPN zanim wejdziecie na stronę Crackle, ta zapisuje bowiem ciasteczko z Waszą lokalizacją.

Wybór jest całkiem spory i to zarówno filmów jak i produkcji telewizyjnych (sporo materiałów dla miłośników anime). Wystarczy wspomnieć o tytułach takich jak Seinfeld, Beast (z nieżyjącym już Partickiem Swayze) czy kultowym Married with Children (Świat wg. Bundych) z seriali. Zaś jeśli chodzi o filmy to polecamy wam 1941 Stevena Spielberga, Bad Boys, Basic Instinct 2, Bram Stoker’s Dracula z rewelacyjnym Gary Oldmanem, A Few Good Men i wiele innych.

Pamiętajcie także, że w przypadku naszej usługi VPN dostęp do tego typu materiałów, czyli objętych geoblokadą to niejako tylko dodatkowy bonus. Przede wszystkim surfując po sieci za pośrednictwem naszych serwerów VPN zwiększacie swoje bezpieczeństwo i zapewniacie całkowitą anonimowość (tyczy się to także urządzeń mobilnych jak iPhone, telefony z Androidem, itp). Oferta HideIP VPN nie wiąże się z żadną długoterminową umową (możecie opłacać swoje konto co miesiąc i przestać w dowolnej chwili – bez żadnych pism, maili, wypowiedzeń, itp!!!!), nie nażucamy żadnych limitów jeśli chodzi o przesył danych i w żaden sposób nie ograniczamy prędkości naszych serwerów (coś jak oferta Netii „No Limits”, tylko jeszcze lepsza :-))!

Spróbujcie, na pewno nie będziecie żałować – Wasze IP to Wasze ID, warto o tym pamiętać!