Jak aktualizować adres IP w Smart DNS?

aktualizować adres IP w Smart DNSOd czasu do czasu na naszym blogu pojawiają się komentarze pytające o  dwa aspekty działania usługi Smart DNS. Jak aktualizować adres IP w Smart DNS (i dlaczego)? Oraz, jak zmienić regiony działania usługi Smart DNS. postaramy się rozjaśnić sprawę w tym wpisie. Jak to często bywa zaczniemy od końca i ciut łatwiejszego zagadnienia.

Jak zmieniać regiony usługi Smart DNS?

Otóż by za pomocą usługi Smart DNS dostać się do strony (usługi) w USA, UK czy Polsce WOGÓLE NIE TRZEBA ZMIENIAĆ REGIONU w panelu klienta.

aktualizować adres IP w Smart DNSZakładka powyżej, którą widzicie w Panelu Klienta dotyczy tylko usługi Netflix i Amazon Prime. Te bowiem usługi występują w wielu regionach i serwer DNS musi, który region Was aktualnie interesuje. Netflix UK czy Netflix USA? We wszystkich pozostałych przypadkach wszystko działa automatycznie. Zatem z oglądania czegoś na BBC iPlayer (w UK) po prostu przenosicie się na Hulu do USA a nasz DNS załatwia resztę. Wszystkie regiony są dostępne jednocześnie – także Polska TV za granicą!

Zatem wszystko jasne. Czas na druga sprawę.

Jak aktualizować adres IP w Smart DNS?

To także nie jest skomplikowane. Aktualizacji adresu IP w Smart DNS możecie dokonać na kilka sposobów. Po pierwsze możecie skorzystać z naszej aplikacji dla Windows lub OS X. Po włączeniu usługi Smart DNS Wasz adres IP zostanie zaktualizowany automatycznie. Jeśli z jakichś względów nie możecie lub nie chcecie korzystać z tych aplikacji oto kolejne metody.

Logujemy się do Panelu Klienta.

aktualizować adres IP w Smart DNS

 Klikamy detale pakiety VPN / SmartDNS

aktualizować adres IP w Smart DNS

I teraz mamy następujące opcje:

  1. Jeśli adres będzie wymagał aktualizacji pojawi się obok pomarańczowy przycisk „Update IP Address”
  2. Smart Key to Wasz „login” Smart DNS w naszej darmowej aplikacji dla Windows i OS X (każdy klient ma indywidualny Smart Key – nie podawaj go nikomu)
  3. „IP Update URL” jeśli skopiujecie ten link i dodacie do ulubionych wystarczy, ze w przyszłości klikniecie i wejdziecie na te stronę, by Wasze IP zostało zaktualizowane (każdy klient posługuje się indywidualnym linkiem – nie dziel się nim)
  4. To opisane w pierwszej części postu regiony działania niektórych usług. Bez związku z regionami Smart DNS jako całości.

aktualizować adres IP w Smart DNS

Czy macie jeszcze jakieś pytania? Zapraszamy do komentarzy poniżej!

Pamiętajcie, ze możecie bez za darmo testować nasz Smart DNS przez 7 dni. Z usługi nie trzeba rezygnować – sama przestanie działać jeśli się nie zdecydujecie na subskrypcje.

TEST SMART DNS

 

5 thoughts on “Jak aktualizować adres IP w Smart DNS?

  1. To nie działa. Moje IP w tej aplikacji jest aktywne jako polskie, ale w rzeczywistości ipla nadal rozpoznaje je jako zagraniczne i nie pozwala na oglądanie meczu…

    1. Smart DNS nie zmienia IP – nie ma takiej potrzeby.
      1. Włączasz aplikację.
      2. Podajesz swój Smart DNS key
      3. Klikasz Enable – sprawdziliśmy przed sekunda na tym: http://www.ipla.tv/Swiat-wedlug-kiepskich-odcinek-503/vod-7022857 – działa.

      Pisząc o Polskim IP piszesz o VPN – to zupełnie osobna usługa – Smart DNS i VPN nie mają ze sobą nic wspólnego.

      W przypadku VPN połącz się z PL2 (póki co PL1 z Iplą nie działa – z uwagi na święto do poniedziałku nic nie możemy z tym zrobić) – też działa. Przed sekunda sprawdzone na tym samym klipie.

Comments are closed.