Adres IP USA – co warto wiedzieć?

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Choć wpis jest w zamyśle dedykowany tym z Was, którzy maja adres IP USA na co dzień to informacje w nim zawarte dotyczyć będą wszystkich. W końcu z serwerem VPN można łączyć się z dowolnego miejsca i uzyskać ten sam efekt.

Po co mi VPN w USA? Mam już adres IP USA.

Nie da się ukryć, że to dość podstawowe i do tego ważne pytanie. Skoro łączycie się z Internetem z terenu USA to jasnym jest, że macie amerykański adres IP. Głównym powodem dla którego powinniście jednak skorzystać z adresu IP USA jest bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo Waszej tożsamości, bezpieczeństwo Waszych danych, bezpieczeństwo Waszej prywatności. Kiedy korzystacie ze „zwykłego” adresu IP, który automatycznie nadaje Wam Wasz dostawca Internetu stajecie się potencjalnym celem. Po pierwsze Wasz ISP loguje (zapisuje) cały Wasz ruch sieciowy. Wszystkie zapytania, odwiedzone strony, usługi, itd.. jest zapisane gdzieś na serwerach operatora. Nie jest tajemnica, ze włamania do takich systemów się zdarzają i może się okazać któregoś dnia, ze informacje o tym co robiliście w sieci przez 2 lata są dostępne do kupienia.

Po drugie Wasz adres IP to możliwość zidentyfikowania Was w sieci i połączenia z fizyczna lokalizacją. A ponieważ tzw. Big Data to fakt, to wiedzcie, że różne korporacje bardzo chętnie zbierają wszelkie dostępne o Was dane a pomocny jest im w tym także Wasz adres IP. Problem w tym polega na tym, że nie do końca macie kontrole nad tym kto i co wie dzięki temu na Wasz temat.

No i na zakończenie hakerzy oraz wszelakie inne indywidua, które są zainteresowane tym by na Was żerować.

VPN ukryje Was, ukryje Wasze dane a do tego sprawi, że jakakolwiek próba włamania i przechwycenia Waszych danych będzie o wiele trudniejsza.

Po aktywacji połączenia VPN 100% ruchu sieciowego (także Wi-Fi) zostaje zaszyfrowana. Tzn. że dane są nie tylko (praktycznie) nie możliwe do odczytania ale także, że rożne pakiety danych są od siebie nie do odróżnienia. Dzięki temu nastoletni syn Waszego sąsiada nie będzie wstanie stwierdzić czy rozmawiacie przez Skype czy może stremujecie film ze strony porno.

Mam adres IP USA – co jeszcze mogę zrobić?

I to najfajniejsza część takiej zmiany adresu IP. Zmieniając swój prawdziwy amerykański (czy dowolny inny) adres IP na ten z USA tak naprawdę nic nie zmieniacie. Wszystkie strony i usługi z USA z których korzystacie na co dzień będą nadal tak samo działać. W przypadku korzystania z zagranicznego serwera VPN mogłoby się bowiem okazać, że nie możecie zalogować się do banku czy skorzystać z serwisu VOD. Tu drobna uwaga. Jedynie Netflix nie pozwoli Wam korzystać z zabezpieczenia jakim jest VPN – najwyraźniej woli, byście nie byli tak bezpieczni jak możecie. Bo być może oszukujecie…). Pozostałe usługi jak Crackle, Amazon Prime US, Hulu, Fox, itd. działają bez żadnych problemów.

Korzystając z VPN korzystacie z Internetu w bezpieczny sposób. Nabiera to jeszcze większej wagi gdy z Internetu korzystacie poza domem, używając publicznej sieci Wi-Fi.

Jeśli zdecydujecie się skorzystać z naszej oferty gwarantujmy: brak logów, dostęp do 9 serwerów VPN w USA i 9 różnych adresów IP. Wysokiej jakości połączenie – nasze serwery oferują przepustowość do 1 Gbps na użytkownika. No i oczywiście brak umowy długoterminowej.

Pamiętaj – zanim kupisz możesz za darmo testować naszą ofertę. A dodatkowo jeśli zdecydujesz się na subskrypcję do 27.08 będziesz mógł oszczędzić do 61% w stosunku do ceny wyjściowej pakietów.

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more