Jak aktualizować adres IP w Smart DNS?

aktualizować adres IP w Smart DNSOd czasu do czasu na naszym blogu pojawiają się komentarze pytające o  dwa aspekty działania usługi Smart DNS. Jak aktualizować adres IP w Smart DNS (i dlaczego)? Oraz, jak zmienić regiony działania usługi Smart DNS. postaramy się rozjaśnić sprawę w tym wpisie. Jak to często bywa zaczniemy od końca i ciut łatwiejszego zagadnienia.

Jak zmieniać regiony usługi Smart DNS?

Otóż by za pomocą usługi Smart DNS dostać się do strony (usługi) w USA, UK czy Polsce WOGÓLE NIE TRZEBA ZMIENIAĆ REGIONU w panelu klienta.

aktualizować adres IP w Smart DNSZakładka powyżej, którą widzicie w Panelu Klienta dotyczy tylko usługi Netflix i Amazon Prime. Te bowiem usługi występują w wielu regionach i serwer DNS musi, który region Was aktualnie interesuje. Netflix UK czy Netflix USA? We wszystkich pozostałych przypadkach wszystko działa automatycznie. Zatem z oglądania czegoś na BBC iPlayer (w UK) po prostu przenosicie się na Hulu do USA a nasz DNS załatwia resztę. Wszystkie regiony są dostępne jednocześnie – także Polska TV za granicą!

Zatem wszystko jasne. Czas na druga sprawę.

Jak aktualizować adres IP w Smart DNS?

To także nie jest skomplikowane. Aktualizacji adresu IP w Smart DNS możecie dokonać na kilka sposobów. Po pierwsze możecie skorzystać z naszej aplikacji dla Windows lub OS X. Po włączeniu usługi Smart DNS Wasz adres IP zostanie zaktualizowany automatycznie. Jeśli z jakichś względów nie możecie lub nie chcecie korzystać z tych aplikacji oto kolejne metody.

Logujemy się do Panelu Klienta.

aktualizować adres IP w Smart DNS

 Klikamy detale pakiety VPN / SmartDNS

aktualizować adres IP w Smart DNS

I teraz mamy następujące opcje:

  1. Jeśli adres będzie wymagał aktualizacji pojawi się obok pomarańczowy przycisk „Update IP Address”
  2. Smart Key to Wasz „login” Smart DNS w naszej darmowej aplikacji dla Windows i OS X (każdy klient ma indywidualny Smart Key – nie podawaj go nikomu)
  3. „IP Update URL” jeśli skopiujecie ten link i dodacie do ulubionych wystarczy, ze w przyszłości klikniecie i wejdziecie na te stronę, by Wasze IP zostało zaktualizowane (każdy klient posługuje się indywidualnym linkiem – nie dziel się nim)
  4. To opisane w pierwszej części postu regiony działania niektórych usług. Bez związku z regionami Smart DNS jako całości.

aktualizować adres IP w Smart DNS

Czy macie jeszcze jakieś pytania? Zapraszamy do komentarzy poniżej!

Pamiętajcie, ze możecie bez za darmo testować nasz Smart DNS przez 7 dni. Z usługi nie trzeba rezygnować – sama przestanie działać jeśli się nie zdecydujecie na subskrypcje.

TEST SMART DNS